Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo

Total: 2709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.584Z

Kristo: Përmbytjet, fatkeqësi dhe përgjegjësi

Pedagogu i Universitetit Bujqësor të Tiranës, Ilir Kristo ka deklaruar se përmbytja në zonën e Maliqit ka ardhur si pasojë e fatkeqësisë natyrore dhe përgjegjësisë njerëzore. “Zona u përmbyt dhe koha duhet ta kishte larguar këtë ujë. Por kjo nuk ndodhi dhe tregon s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.205Z

Ndahet nga jeta akademiku Kristo Frasheri

brbrshte ndare nga jeta ne moshen 95-vjecare Kristo Frasheri Historiani i shume veprave te rendesishme vellimeve monografike qindra artikujve studimore e referatesh historike ne me shume se 70 vjet pune eshte shuar mbremjen e 31 janarit I vleresuar per punen e tij studimore akademiku Kristo Frasheri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.641Z

Kristo Frasheri kunder Zogut te Blendi Fevziut

Transmetuar me 16112014 - 0854 Kristo Frasheri Te mbledhur ne shtepine e Kristo Frasherit akademike miq e studente jane ndaluar tek botimet e sjella nga shkrimtari e profesori i historiografise shqiptare ne edicionin e sivjetshem te P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.982Z

Kristo, anetare i rrymes ekstremiste myslimane

Artan Kristo eshte nje nga emrat e njohur ne Komunitetin Mysliman per prirjet e tij ekstremiste. Ai njihet ne kete rreth me emrin Muhamed Abdullah. Madje njihet si nje anetar i rrymes selefiste dhe vehabiste. Ne qershor te vitit 2006, durrsaku Artan Kristo, u ndalua nga policia, si i dyshuar per vra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.789Z

I jepet lamtumira e fundit Kristo Frashërit

Përcillet për në banesën e fundit rilindasi i fundit i derës së Frashëllinjve Kristo Frashëri. Akademikë, intelektualë dhe politikanët më të rëndësishëm në vend i dhanë lamtumirën e fundit në ceremoninë e homazheve të organizuar nga Akademia e Shkencave. "Besoj se i kam bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.121Z

Kristo në Këshillin Kushtetues Francez

 Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, Vladimir Kristo, mori pjesë në festimet e 50-vjetorit të krijimit të Këshillit Kushtetues francez. Kristo ishte atje me ftesë të homologut të tij, Zhan-Lui Debre, kryetar i Këshillit Kushtetues të Republikës Franceze. Ditën e parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.931Z

Kristo Frasheri Qytetar Nderi

Këshilli Bashkiak i Tiranës vendos t’i akordojë titullin “Qytetar Nderi”, historianit të njohur Kristo Frashëri, “Për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës”. Profesor Kristo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama