Rezultate te kerkimit per termin: +Krkesat

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Këtë vit, më shumë kuota në Ekonomik dhe Informatikë

Ministria e Arsimit: Rritja, pr shkak se kta sektor jan m t krkuarit dhe ka m shum treg pune Kt vit, numrin m t lart t kuotave t pranimeve e kan degt q konsiderohen m t preferuarat nga maturantt, si ato me baz profilin ekonomik apo informatikn. Struktura e shprndarjes s tyre kt vit ka ndryshuar. Ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Paratë publike, inspektim për të evituar abuzimet

Gjobë nga 40 mijë në 70 mijë për shkelësit Asnj njsi publike nuk mund t keqmenaxhoj fondet e saj. Pikrisht kt gj synon dhe projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, “Pr inspektimin financiar publik”. N draftin e mbrritur n Kuvend parashikohet q inspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Greva e fermerëve grekë prek edhe Shqipërinë

Bllokimi me traktor i rrugve dhe i pikkalimeve kufitare nga fermert grek po dmton rnd transportet ndrkombtare. N pikkalimin kufitar Promahona me Bullgarin sht krijuar nj varg i gjat prej kilometrash t tra nga kamiont e stacionuar n t dy ant e kufirit. Mediat e huaja e prshkruajn situatn si kaotike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Topi-partive politike: Jepni sugjerime pr antart

Presidenti i Republiks Bamir Topi u ka drguar nj letr t gjitha partive parlamentare n vend, duke iu krkuar sugjerime lidhur me przgjedhjen e kandidaturave pr antar t Gjykats s Lart. Partit politike kan t drejt t paraqesin sugjerimet e tyre pran grupit t puns, deri me dat 30 qershor. N prfundim t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Falja, miratohet ligji me 73 vota

Kuvendi ka diskutuar dhe miratuar projektligjin “Pr faljen”. Gjat diskutimit t tij, ministri i Drejtsis, Bujar Nishani, tha se ky projektligj vjen si nevoj e rinovimit t ligjit aktual, i cili sht tashm i vjetrsuar dhe i paprshtatshm pr rrethanat dhe krkesat e kohs. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Mjekt parashtrojn krkesat: Dhunohemi nga politika, media dhe shoqria

Mjekt e Qndrs Spitalore Universitare Nn Tereza n Tiran jan hedhur n nj grev nj orshe pas plagosjes s kolegut t tyre, shefit t pavionit t Kardio-kirurgjis, Ali Refatllari. Protesta e paralajmruar u shoqrua me nj konferenc pr shtyp nga mjekt m t moshuar n QSUT. Gjat ksaj proteste nuk do t kryhet asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Meta: Propozimet e qeverisë, brenda suazës kushtetuese

Qeveria sht e bindur se propozimet e saj pr zgjidhjen e ngrit politik nuk do t dalin n asnj rast jasht suazs kushtetuese. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, akuzoi dje opozitn dhe liderin e saj se po lobon kundr integrimit t vendit dhe m konkretisht liberalizimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama