Rezultate te kerkimit per termin: +Krkesat

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Falja, miratohet ligji me 73 vota

Kuvendi ka diskutuar dhe miratuar projektligjin “Pr faljen”. Gjat diskutimit t tij, ministri i Drejtsis, Bujar Nishani, tha se ky projektligj vjen si nevoj e rinovimit t ligjit aktual, i cili sht tashm i vjetrsuar dhe i paprshtatshm pr rrethanat dhe krkesat e kohs. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Mjekt parashtrojn krkesat: Dhunohemi nga politika, media dhe shoqria

Mjekt e Qndrs Spitalore Universitare Nn Tereza n Tiran jan hedhur n nj grev nj orshe pas plagosjes s kolegut t tyre, shefit t pavionit t Kardio-kirurgjis, Ali Refatllari. Protesta e paralajmruar u shoqrua me nj konferenc pr shtyp nga mjekt m t moshuar n QSUT. Gjat ksaj proteste nuk do t kryhet asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Meta: Propozimet e qeverisë, brenda suazës kushtetuese

Qeveria sht e bindur se propozimet e saj pr zgjidhjen e ngrit politik nuk do t dalin n asnj rast jasht suazs kushtetuese. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, akuzoi dje opozitn dhe liderin e saj se po lobon kundr integrimit t vendit dhe m konkretisht liberalizimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.415Z

Pronat, Nishani, sot në zyrat e AKKP-së

Kompensimi i ish-pronarve sht nj proces q duhet t marr zgjidhje. Pikrisht pr t theksuar rndsin q ka pr qeverin ky proces, sot do t jet n zyrat e Agjencis s Kthimit dhe Kompensimit t Pronave, ministri i Drejtsis, Bujar Nishani. Ministri pritet t jap edhe nj prononcim pr mediat. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

PPE-të: Rama po pengon vizat e shqiptarëve

Institucionet ligjore i rrëzuan kërkesat e opozitës PPE-t i krkojn opozits shqiptare q t ndjek rrugt e institucioneve pr pretendimet ndaj zgjedhjeve parlamentare t 28 qershorit, pr t cilat partit e djathta evropiane nuk ngurrojn t’i kujtojn kreut t PS-s se ato tashm jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Shkollat, shtëpitë botuese, 8 muaj afat për librat shkollorë

Pr her t par autort q merren me botimin e teksteve shkollore, do t ken rreth 4 her m shum afat pr t’i prgatitur ato. Duke filluar q nga muaji gusht e deri n fillim t muajit prill t 2011-s, shtpit botuese mund t paraqitin alternativat e tyre dhe t marrin pjes n konkurrim. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Dukati mbledh përsëri kuvendin, paralajmërohen të tjera protesta

Vlor Banort i prgjigjen kryebashkiakut t Orikumit: Nuk trembemi nga krcnimet Dy dit pas deklarats s kryetarit t Bashkis s Orikumit, Kanan Braho, banort e fshatit Dukat jan mbledhur dje n qendr t ktij fshati dhe kan rikonfirmuar krkesat e tyre lidhur me pronsin e toks dhe shtje t tjera t publikuara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama