Rezultate te kerkimit per termin: +Krkuar

Total: 1258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

SHISH-i krkon 500 milion pr t prballuar sfidat

Shrbimi Informativ Shqiptar ka krkuar nga qeveria shqiptare m shum para pr t prballuar sfidat n kuadr t lufts antiterrorizm por edhe sitatn e ndrlidhur me stabilitetin n rajon. Kreu i shrbimit sekret shqiptar, Bahri Shaqiri, u ka krkuar deputetve shqiptar nj shum prej 500 milion lekesh t reja shtes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.294Z

Rama: Do kërkojmë dëshmpërblim per çdo qindarkë

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ia ka faturuar qeveris fajin e prmbytjeve t shkaktuara nga rreshjet n Shkodr e Lezh. Ai ishte n qytetin e Shkodrs, nga ku tha se opozita do t krkoj dmshprblimin e do qindarke pr banort e prmbytur. Rama "Nuk do i ndahemi Sali Berishs deri sa t dmshprblehen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

PD, Ramës: Tu përgjigjet akuzave publike për gjobëvënie

Partia Demokratike i ka krkuar srish kreut t Bashkis s Tirans, Edi Rama t’u jap prgjigje akuzave publike pr vnie gjobash ndaj biznesit t ndrtimit. Deputeti demokrat, Eduard Halimi kujtoi pr kt faktet e ofruara nga deputetja Albana Vokshi t mbshtetura m hert dhe nga deklarime publike t vet ndrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Banorët protestë për rrugën në Vlorë

Banor t lagjes “1 Maji” n Vlor kan protestuar duke bllokuar aksin rrugor Vlor – Zvrnec dhe kan krkuar nga Bashkia t rehabilitoj infrastrukturn n kt zon. Banort i kan krkuar kreut t Bashkis s Vlors t mos krkoj prej tyre vetm votat, sikundr kan fushat. Rruga n lagjen “1 Maji&l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

PS krkon mocion me Berishn

Partia Socialiste ka depozituar sot n Kuvend, krkesn pr mocion debati me kryeministrin Berisha, pr t dhn shpjegime mbi lidhjet e tij me biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazlli. Kryetarja e Grupit Parlamentar Valentina Leskaj, tha pr mediat se n krkesn e grupit socialist jan paraqitur 15 pyetje pr kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

Ishtë përndjekurit protestojnë para Kushtetueses: Të ikë Abdiu

Ashtu si ishte paralajmruar, shoqatat e ish–t prndjekurve politik, protestuan prball godins s Gjykats Kushtetuese duk krkuar njzri largimin e njrit prej antarve t ktij institucioni, Femi Abdiut. Dhjetra prfaqsues dhe antar t ktyre shoqatave, krkuan edhe njher hapjen e dosjeve t ish–perse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Minatort konfrontohen me policin

Minatort jan hedhur srish n protest sot, pas nj ndrprerje disa mujore. Minatort kan paralajmruar prshkallzimin e protests s tyre, pr t krkuar t drejtat dhe pr t miratuar statusin e minatorit nga ana e qeveris. Minatort jan 'prplasur' me forcat e rendit, gjat protests s tyre para Kuvendit, pasi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama