Rezultate te kerkimit per termin: +Krkuar

Total: 1258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

PS krkon mocion me Berishn

Partia Socialiste ka depozituar sot n Kuvend, krkesn pr mocion debati me kryeministrin Berisha, pr t dhn shpjegime mbi lidhjet e tij me biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazlli. Kryetarja e Grupit Parlamentar Valentina Leskaj, tha pr mediat se n krkesn e grupit socialist jan paraqitur 15 pyetje pr kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

Ishtë përndjekurit protestojnë para Kushtetueses: Të ikë Abdiu

Ashtu si ishte paralajmruar, shoqatat e ish–t prndjekurve politik, protestuan prball godins s Gjykats Kushtetuese duk krkuar njzri largimin e njrit prej antarve t ktij institucioni, Femi Abdiut. Dhjetra prfaqsues dhe antar t ktyre shoqatave, krkuan edhe njher hapjen e dosjeve t ish–perse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Minatort konfrontohen me policin

Minatort jan hedhur srish n protest sot, pas nj ndrprerje disa mujore. Minatort kan paralajmruar prshkallzimin e protests s tyre, pr t krkuar t drejtat dhe pr t miratuar statusin e minatorit nga ana e qeveris. Minatort jan 'prplasur' me forcat e rendit, gjat protests s tyre para Kuvendit, pasi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.351Z

Kontroll barnave në treg

T hnn nje Task Force e ngritur me urdhr t ministrit te Shndetsise do t nis aksionin pr kontrollin e barnave t hedhura n treg n farmacit e kryeqytetit persa i perket cilesise por dhe origjines se tyre. Ministri i Shendetsise Petrit Vasili duke u krkuar drejtuesve te poliklinikave t kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

MB krkon 500 forca pr kufiri

Tiran (start)- Ministria e Brendshme ka krkuar edhe 500 punonjs pr mbrojtjen e kufirit, megjithse t larguarit nga puna n kt ministri kan qen t shumta, t kuadr t reformave. Megjithat, krkesa sht hedhur posht nga Ministria e Financave, e cila ka t bj me rritjen e buxhetit pr Ministrin e Brendshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Meta: Rama të jetë më i përgjegjshëm

Pas kryeministrit, edhe numri dy i ekzekutivit, ka prsritur qendrimin e palkundur t maxhorancs pr t mos cnuar pavarsin e gjyqsorit. Ilir Meta ka deklaruar se kompromisi me opozitn nuk nnkupton aspak hapjen e kutive. Sipas Mets, Rama nuk mund t prdor aleatt e tij t pavotuar nga populli, duke ipresion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Kosovari i arrestuar në Rinas, në shtator ekstradohet në SHBA

Gjykata Byroja Federale e Hetimeve, FBI, ka krkuar urgjentisht ekstradimin e shtetasit kosovar, Xhelal Sherifi, n SHBA, i arrestuar disa dit m par n Aeroportin e Rinasit n Shqipri. N nj koh rekord, drejtsia amerikane i ka paraqitur Prokuroris s Prgjithshme Shqiptare t gjith dokumentacionin ku 25-vj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama