Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Mustafa

Total: 5749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.959Z

Kryeministri Isa Mustafa "ateron" në Bruksel

Pas pjesëmarrjes në Konferencën e Munihut për Siguri, kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, po qëndron për vizitë në Bruksel. Gjatë vizitës në Bruksel, kryeministri Mustafa, do të takohet me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.964Z

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi DokuFest-in

Prizren, 11 gusht 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër "DokuFest", që zhvillohet tradicionalisht në Prizren. Kryeministri Mustafa është takuar me drejtuesit e Festivalit, drejtorin ekzekut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.853Z

Kryeministri Mustafa nesër në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të udhëtojë nesër në Tiranë, për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës. Këtë e ka konfirmuar për gazetën "Zëri", zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Arban Abrashi. " Po, kryeministri Mustafa, nesër është në Tiranë", ka thënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.357Z

Kryeministri Isa Mustafa takoi Admiralin Mark Ferguson

Prishtinë, 19 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të enjten në takim Admiralin Mark Ferguson, Komandant i Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Admirali Ferguson biseduan për progresin e arritur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.733Z

Kryeministri Mustafa emëron edhe 6 zëvendësministra

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit thuhet se, pas konsultave me partnerët e koalicionit qeveritar, kryeministri Isa Mustafa vendosi që të em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.307Z

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi Komunën e Gjilanit

Gjilan, 30 prill 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi të enjten Komunën e Gjilanit, ku është pritur nga kryetari Lutfi Haziri, dhe përfaqësuesit e tjerë të lartë të kësaj Komune. Më pas, kryeministri Mustafa i shoqëruar nga kryetari Haziri dhe disa ministra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.172Z

Kryeministri Isa Mustafa ngushëlloi kancelaren Angela Merkel

Prishtinë, 25 mars 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i dërgoi një telegram ngushëllimi kancelares gjermane, Angela Merkel, pas tragjedisë ajrore të Germanwings, ku humbën jetën qytetarë të Gjermanisë dhe të shteteve të tjera. Në telegram, kryeministri Mustafa i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama