Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Mustafa

Total: 5749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.357Z

Kryeministri Isa Mustafa takoi Admiralin Mark Ferguson

Prishtinë, 19 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të enjten në takim Admiralin Mark Ferguson, Komandant i Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Admirali Ferguson biseduan për progresin e arritur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.733Z

Kryeministri Mustafa emëron edhe 6 zëvendësministra

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit thuhet se, pas konsultave me partnerët e koalicionit qeveritar, kryeministri Isa Mustafa vendosi që të em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.307Z

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi Komunën e Gjilanit

Gjilan, 30 prill 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi të enjten Komunën e Gjilanit, ku është pritur nga kryetari Lutfi Haziri, dhe përfaqësuesit e tjerë të lartë të kësaj Komune. Më pas, kryeministri Mustafa i shoqëruar nga kryetari Haziri dhe disa ministra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.172Z

Kryeministri Isa Mustafa ngushëlloi kancelaren Angela Merkel

Prishtinë, 25 mars 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i dërgoi një telegram ngushëllimi kancelares gjermane, Angela Merkel, pas tragjedisë ajrore të Germanwings, ku humbën jetën qytetarë të Gjermanisë dhe të shteteve të tjera. Në telegram, kryeministri Mustafa i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.608Z

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunën e Rahovecit

Rahovec, 02 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi, ka vizituar të hënën Komunën e Rahovecit. Fillimisht, kryeministri Mustafa ka vizituar Kuvendin Komunal të Rahovecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.170Z

Kryeministri Mustafa lëshon Kuvendin? (Foto)

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa para pak çastesh ka lëshuar Kuvendin e Kosovës për tu kthyer në Qeveri. I pyetur nga "Zëri" se pse lëshoi seancën, Mustafa u përgjigjë shkurt: "Nuk kam pse ju tregoj"...

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.322Z

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunën e Podujevës

Podujevë, 28 janar 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Kujtim Shala dhe disa ministra të kabinetit qeveritar ka vizituar Komunën e Podujevës.Fillimisht, kryeministri është ndalur në objektin e Komunës së Podujevës, ku është p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama