Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Mustafa

Total: 5749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.620Z

Mustafa-serbëve të Mitrovicës: Kufiri nuk është në lumin Ibër!

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa ka thënë se opozita nuk ka nevojë të zhvilloj politika të monologut. Sipas Mustafës, çfarë kërkojnë serbet e Mitrovicës së Veriut është dëshirë e tyre, por kufiri ndërmjet pjesës veriore dhe jugore të Mitrovicës është dhe mbetet ai i për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.043Z

Ymeri: Mustafa po e tjetërson pronën dhe buxhetin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është kritikuar sërish nga Llëvizja Vetëvendosje për ndarjen e pronësisë dhe buxhetit të Kosovës. "Me krijimin e "Zajednicës" po bëhet ndarja e pronave, e këtë ndarje", sipas kryetarit të VV-së, Visar Ymeri, "po e duan më së shumti Isa Mustafa,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.173Z

Rama homazhe në mauzoleumin e Mustafa Kemal Ataturk

Menjëherë pas mbërritjes në kryeqytetin Turk Ankara, Kryeministri Rama kreu homazhe dhe vendosi një kurorë në mauzoleumin e Mustafa Kemal Ataturk. Në këtë ceremoni ushtarake, Kryeministri Rama shoqërohej nga Ministri i Financave Ahmetaj, Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Turke Gaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.343Z

Mustafa uron besimtarët me rastin e Festës së Krishtlindjes

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Krishtlindjes, ka uruar besimtarët katolikë dhe ipeshkvin e Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, si dhe të gjithë besimtarët e tjerë të krishterë dhe qytetarët e Kosovës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.202Z

Sherifi: Mustafa i fyeu protestuesit sikurse Jabllanoviqi nënat gjakovare

Sekretari organizativ i Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi përmes një shkrimi ka thënë se kryeministri Isa Mustafa i ka fyer protestuesit sikurse Aleksandar Jabllnavoiqi që i kishte fyer nënat në Gjakovë. “Në mënyrë të nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.826Z

Ekskluzive: Mustafa shkon në Bruksel më 27 janar

Ndonëse kishte thënë se nuk udhëton për Bruksel pa marrë rekomandimin për viza për kosovarët, kryeministri Isa Mustafa duket se ka marrë udhëzime konkrete prej ndërkombëtarëve për të shkuar të takimin e radhës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.307Z

Mustafa uron qytetarët për 25 vjetorin e Deklaratës Kushtetuese

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e 25 vjetorit të Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për këtë ditë të shënuar në kalendarin historik të shte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama