Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministrit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.481Z

Atentat kryeministrit serb Vuçiç?

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçic, së bashku me familjen e tij, është evakuuar gjatë natës në një vend më të sigurt pasi në afërsi të shtëpisë së prindërve të tij, është zbuluar një arsenal armësh. Armët, janë gjetur në lagjen Jajinc të cilën Vucic e viziton shpes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.111Z

Pacolli, kushte kryeministrit Hashim Thaçi

Ish-presidenti i vendit, Behxhet Pacolli, nuk do ta marrë postin e zv/kryeministrit të parë të qeverisë Thaçi, nëse ky i fundit, nuk plotëson disa kushte. Kushtet Pacolli do t`i përmbledhë në një dokument që do t`ia dërgojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.200Z

Të kufizohet mandati i kryeministrit

Share Lëvizja Alternativa Civile ka bërë të ditur gjatë ditës së sotme idenë e saj për të kufizuar mandatin e të zgjedhurve vendorë. Propozimi është mbështetur edhe nga deputetë të dy kraheve politikë, të cilët kanë rënë dakort që koha e gjatë në pus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Islandë,protesta kundër kryeministrit Hard

Makina e kryeministrit të Islandës Geir Hard është rrethuar nga një turmë e zemëruar njerëzish, të cilët kanë hedhur vezë në drejtim të automjetit. Kjo ishte protesta më e fundit, pas një sërë të tillash që kanë filluar që nga muaji tetor i vitit të kaluar, kur sistemi financi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.608Z

Midis Kryeministrit dhe drejtësisë

U bënë ditë, e me siguri do bëhen akoma, që Gërdeci (sikur e parathotë gërmadhën ky emër) po kthehet e po rrotullohet në zgarën e diskutimit të gjithanshëm e të shumëkujt, si një biftek i prerë në një kufomë. Dhe me të gjithanshëm dhe të shumëkujt, nuk kam aspak parasysh rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.978Z

Kryekomunari Berisha, padi kundër kryeministrit Thaçi

Deçan- Kryetari i Komunës së Deçanit, Musa Berisha, ka paralajmëruar padi për shpifje kundër kryeministrit Hashim Thaçi. Berisha nuk ka komentuar më shumë për sulmin që i ka bërë atij kreu i qeverisë. Ai i ka thënë KTV-së se nesër së bashku me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.269Z

Endrra presidenciale e kryeministrit

Ndonëse zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Rusi do të zhvillohen në vitin 2012, dhe presidenti i ri sapo ka mbushur vitin e parë në postin e tij, kryeministri Vladimir Putin po hedh që tani një hije të rëndë mbi këto zgjedhje, duke u paracaktuar atyre rezultatin. E thënë më thjesht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama