Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesis

Total: 2976
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.436Z

Jashari: Prishja e koalicionit, në kundërshtim me marrëveshjen

Anëtarja e kryesisë së PSDK-së, Kaqusha Jashari, ka pranuar se ka marrë një letër nga lideri i AKR-së Behgjet Pacolli, i cili, nga PSDK kërkon prishjen e koalicionit. Por Jashari thënë për “Epokën e Re” kërkesa e Paco

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.554Z

LDK: Vendimi për rritjen e pagave të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon që të Gjykata Kushtetuese të vertetojë ligjshmerinë e vendimit të qeverisë për rritjen e pagave. Në mbledhjen e radhës së kryesisë së Kuvendit të Republikeës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.437Z

Haradinaj heq dorë nga posti i deputetit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë Kosovës, Ramush Haradinaj për shkak të detyrimeve që ka ndaj Hagës, ka vendosur të lëshojë postin e deputetit të cilin e kishte fituar në zgjedhjet parlamentare në Kosovë.   An&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.314Z

Rama në Elbasan, shpërndan tesera për të rinjtë

I pranishëm në takimin për anëtarëimin e 600 të rinjve në forumir rinor të PS-së, kryetari Edi Rama ka deklaruar se vetëm programi për një rilindje shqiptare do të vërë frymën e së drejtës në vend. Kreu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.546Z

Thaçi pritet të rizgjidhet kryetar i PDSH-së

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot do të mbajë kongresin e pestë zgjedhor, në të cilin do zgjidhet kryetari i ri i partisë, këshilli drejtues dhe do të miratohet statuti dhe një deklaratë politike.   Kryetari aktual Menduh Thaçi n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.994Z

Zgjedhjet, PS zyrtarizon emrat e kandidatëve

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS, e cila ka zgjatur për më shumë se dy orë. Ndërkaq janë vendosur tashmë emrat e kandidateve per qarqeve kryesore. Tashme nga selia e PS mësohet se emrat e kandidatëve të vendosur janë: p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.413Z

8 Marsi, Topalli pret gratë piktore

Në kuadër të 100-vjetorit të 8 Marsit, festës së gruas, kryetarja e Kuvendit ka zhvilluar një takim me gratë skulptore dhe piktore. Takimi është zhvilluar në kuadër të “Javës së gruas”, ndërsa kryeparlamenta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama