Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetari

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.904Z

Miratohen anëtarët e rinj të ERT-së, Ilir Shehu kryetari i ri

Kuvendi ka miratuar dje 4 anëtarët e rinj të Entit Rregullator të Telekomunikacionit, midis tyre dhe kryetarin e ri të këtij Enti të pavarur. Deputetët kanë votuar me shumicë votash kreun e ri të këtij institucioni, që do të jetë Ilir Shehu, i cili do të zëvendësojë Hydajet Kopani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.231Z

Serbi, Tadiç: “Koshtunica nuk do të jetë kryetari i qeverisë së re”

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, ka deklaruar se Vojisllav Koshtunica nuk do të jetë kryeministër i vendit në qeverinë e re. Deklarata erdhi gjatë një interviste që Tadiç dha për të përditshmen “Blic”. Ai u shpreh se do të bashkëpunojë me çdo forcë politike që ka si qëllim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.399Z

Paradoksi i Kushtetueses: Ngrihet kryetari, jo edhe nënkryetarët

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar vendimin e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e Isa Mustafës në krye të legjislativit, por jo edhe zgjedhjen e dy nënkryetarëve, Glauk Konjuvcës dhe Duda Balje. Kjo për ekspertët kushtetues shihet si një para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.828Z

Kosovë, Isa Mustafa kryetari i ri i Kuvendit, PDK ikën, Vetëvendosja abstenon

Kosovë - Isa Mustafa zgjidhet kryetar i Kuvendit në seancën konstitutive të Kuvendit pa praninë e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës. Për të votuan 65 deputetë, ndërkaq dëputetët e Vetevendosjes  abstenuan. Emri i kryetarit të Kuvendit të ri të Kosovës shkaktoi debate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.108Z

Kryetari lepur tentoi te eklipsoje gjestin antishqiptar duke trilluar rreth emrit tim

02-10-2010 / Gazeta 55 Reagon deputeti Ndue PalucaNje email i shperndare nga nje adrese elektronike e falsifikuar se deputeti Ndue Paluca eshte larguar nga grupi parlamentar i Partise Demokratike ka rezultuar si pjesa e radhes e demagogjise se turpshme te Partise Socialiste pas sabotimit te li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.477Z

Naum Disho sdorezon zyren e OMONIA-s Jam une kryetari i ligjshem

/ / KORE- Naum Disho nuk pranon tia dorezoje vulen dhe celesat e zyres kreut te sapozgjedhur te OMONIA-s Ligoraq Karamelo. Teksa ky i fundit dy dite me pare u prezantua per gazetaret ne nje lokal Disho dha dje nje konference per shtyp ne zyren e OMONIA-s. Ai doli ne deklara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama