Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetart

Total: 85
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

Punoni seriozisht!

Nj dit pasi kishte shfrytzuar mediat pr t kritikuar punn e deputetve n seanca dhe komisione n muajt e fundit, kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi ka mbledhur kryetart e komisioneve parlamentare pr tu krkuar atyre m shum pun. N kt takim sht biseduar pr procedimin e projektligjeve nga komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Rriten pagat e krerëve të bashkive të vogla

Qeveria vendos shtesa t rrogave vetm pr njsit vendore me pak banor Qeveria mori dje vendimin t bj nj rritje pagash pr kryetart dhe nnkryetart e komunave dhe bashkive t vogla deri n 50 mij banor dhe pr t gjith npunsit vendor n t gjith vendin. Por, nga ana tjetr, n vendimin e qeveris nuk parashikohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Qeveria shpërblen prefektët, rritja me 8 mijë lekë

Prfaqsuesit e ekzekutivit npr qarqe prfitojn nga rritja e pagave t drejtuesve t nivelit t dyt Qeveria “shprblen” prefektt. Q prej 1 korrikut 2010, pagess s t gjith prefektve u shtohet 8 mij lek t reja n muaj. Sipas vendimit t qeveris, i publikuar n Fletoren Zyrtare, prefekti i Tirans ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Rritet konkurenca n treg

Dhoma e Tregtis dhe Industris s Tirans ka nnshkruar sot marrveshjen e mashkpunimit me Autoritetin e Konkurrencs. Marrveshja u nnshkruar nga kryetart e dy institucioneve, Gjok Uldedaj dhe Lindita Lati. Marrveshja parashikon rritje t konkurrencs s lir dhe efektive dhe konsulenc n rastet e kufizimit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

KLD zgjedh edhe 7 kryetart e rinj

N mbledhjen maraton t Kshillit t Lart t Drejtsis q vazhdoi pr dy dit me rradh, u zgjodhn edhe shtat gjykatsit e rinj t shtat rretheve gjyqsore. N elje t seancs, nnkryetari I KLD-s, Kreshnik Spahiu pati deklaruar se Pushteti Gjyqsor n Shqipri gjendet n nj udhkryq, por me mnyrn e re t zgjedhjeve t kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Përfundon raundi i dytë i negociatave PD-PS

Ka prfunduar raundi i dyt i negociatave midis Partis Demokratike dhe Partis Socialiste, pr zgjidhjen e ngrit politik n Shqipri prej disa kohsh. Ngrci politik sht krijuar si pasoj e kundrtimit t zgjedhjeve t prgjithme t mbajtura mbi nj vit m par nga ana e Partis Socialiste. Takimi sht zhvilluar pa pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama