Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetart

Total: 85
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

Shqipëria gati të presë 3 milionë e gjysmë turistë

Shqipria kt sezon turistik do t prgatitet t pres 3 milion e 500 mij turist nga 3 milion q ka patur nj vit m par. Kjo ka qen deklarata e Ministrit t Turizmit Ferdinand Xhaferri gjat nj takimi me kryetart e bashkive t vendit. Sipas Xhaferrit duhet m shum bashkpunim me pushtetin vendor duke paraqitur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.008Z

Kryetart rrezojne kerkesen e PD Halimi mazhoranca ndalon transparencen

Transmetuar me 16052014 - 1552 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 14 maj 2014 NOAal- Konferenca e Kryetareve ka rrezuar diten e sotme kerkesen e Partise Demokratike per ngritjen e nje komisioni te ri hetimor per ceshtjen e trafikut te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

Komunat vonojn 44 euro pr mjek

Drejtuesit e Federats Sindikale t Shndetsis s Kosovs (FSSHK), reaguan sot lidhur me vonesat q kanshumica e komunave me pagesat prej 44 euro pr puntort shndetsor dhe tendencn e kamuflimit edhe t shums prej 5 pr qind q sht e caktuar si stimulim pr performanc t mir t punonjsve. Sindikalistt krkuan q s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Irak, Gjenerali amerikan akuzon Ministrin e Brendshme

Gjenerali Benjamin Mixon, nj nga ushtarakt m t lart amerikan n Irak, akuzoi Ministrin e Brendshme irakiane se po dmton prpjekjet e amerikanve pr t vendosur paqen n nj nga provincat m t trazuara t vendit duke bllokuar rekrutimin e policve. Zyrtar t Ministris s Brendshme irakiane po bllokojn prej m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.459Z

KKP miraton rritjen e pagës minimale, shkon në 21 mijë lekë

Tiranë- Këshilli Kombëtar i Punës ka vendosur rritjen e pagës minimale me 5%, ndërsa futja në fuqi do të bëhet në muajin korrik.Kreu i Këshillit Spiro Ksera deklaroi se nga 20 mijë lekë që është vlera e tanishme e pagës minimale, ajo do të shkojë në 21 mijë lekë. Sipas tij kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.459Z

Miratohet rritja e pagës minimale, shkon në 21 mijë lekë

Tiranë- Këshilli Kombëtar i Punës ka vendosur rritjen e pagës minimale me 5%, ndërsa futja në fuqi do të bëhet në muajin korrik.Kreu i Këshillit Spiro Ksera deklaroi se nga 20 mijë lekë që është vlera e tanishme e pagës minimale, ajo do të shkojë në 21 mijë lekë. Sipas tij kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Ngecin bisedimet në samitin e klimës

Nj dit para prfundimit t samitit pr klimn, negociatat rreth masave pr mbrojtjen e klims dhe financimin e tyre kan ngecur. Bisedimet pr nj projekt-marrveshje t drejtuar nga Presidenca daneze e Konferencs, u ndrpren gjat nats. Vendet n prag t industrializimit, para s gjithash Kina, kritikuan si t njan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama