Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetart

Total: 85
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

KLD zgjedh edhe 7 kryetart e rinj

N mbledhjen maraton t Kshillit t Lart t Drejtsis q vazhdoi pr dy dit me rradh, u zgjodhn edhe shtat gjykatsit e rinj t shtat rretheve gjyqsore. N elje t seancs, nnkryetari I KLD-s, Kreshnik Spahiu pati deklaruar se Pushteti Gjyqsor n Shqipri gjendet n nj udhkryq, por me mnyrn e re t zgjedhjeve t kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Përfundon raundi i dytë i negociatave PD-PS

Ka prfunduar raundi i dyt i negociatave midis Partis Demokratike dhe Partis Socialiste, pr zgjidhjen e ngrit politik n Shqipri prej disa kohsh. Ngrci politik sht krijuar si pasoj e kundrtimit t zgjedhjeve t prgjithme t mbajtura mbi nj vit m par nga ana e Partis Socialiste. Takimi sht zhvilluar pa pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Reforma pran partit e vogla

Kryetart e Partive t vogla duket se kan humbur kontrollin mbi deputet e tyre. Reforma kushtetuese i ka prar ata dukeq jo vetm n Partin Socialiste e Demokratike t vrehen gjra t tilla por edhe n ato t vogla. Nga grupi parlamentar i Partis Republikane, vetm dy deputet, Arian Madhi dhe Hajrullah Paturri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

PDU afrohet me qeverinë, firmoset marrëveshja me LSI-në

Meta siguron Idrizin: Ju mbështesim në çështjen came PDU afrohet me qeverin, duke nisur fillimisht bashkpunimin me Lvizjen Socialiste pr Integrim. T dy kto parti, LSI-ja e Ilir Mets dhe PDU e Shptim Idrizit, do t bashkojn votat n Parlament pr shtjen ame dhe integrimin. Kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Topi n Mal t Zi, takime me Presidentin Vujanovi dhe krert e partive shqiptare

Presidenti Bamir Topi pritet t takoj sot gjat nj vizit zyrtare n Malin e Zi, Presidentin e ktij vendi Filip Vujanovi. Presidenti gjithashtu do t ket nj bised edhe me kryetart e tre partive parlamentare shqiptare. Presidenca njofton se tema e diskutimeve mes dy krerve t lart t vendeve respektive do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.261Z

Topi: jam i gatëshëm për nisjen e negociatave

Presidenti i Republiks Bamir Topi sht shprehur i gatshm t takohet me kryetart e dy partive t mdha politike Berisha dhe Rama. N nj njoftim zyrtar t Drejtoris s Informimit Publik thuhet se Presidenti i Republiks duke ndjekur me vmendje zhvillimet m t fundit politike n vend, mirpriti gatishmrin dhe vul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama