Rezultate te kerkimit per termin: +Ktyre

Total: 1756
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.180Z

Hetohet ATK-ja

T gjitha institucionet ekzistente n Kosov me rol hetues, q nga paslufta ia kan msyer Administrats Tatimore t Kosovs. E fundit q ka nisur hetime ndaj ktij institucioni, sht edhe Zyra Evropiane n Kosov pr Rend dhe Ligj - EULEX. Hetimet kan nisur pas informatave se n ATK po zhvillohet korrupsion n lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Meta kundr privatizimit

Tiran (start) Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta ka kundrshtuar vendimin e djeshm t qeveris, pr privatizimin e nj pjes t aksioneve shtetrore n disa kompani private. Sipas Mets, vendime t tilla pr privatizime kaq t shpejta ln hapsira pr korrupsion dhe abuzime. Kreu u LSI-s tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Falsifikimi, pranga 5 shtetasve

Pes shtetas jan arrestuar natn e kaluar, pasi dyshuar pr falsifikim t monedhave. N nj operacion t koduar Euro Bank, policia e Tirans i ka vn prangat Ervis Tosku 23 vje, lindur dhe banues n Tiran, Shyqyri Dushku, 23 vjec, lindur n Skrapar dhe banues n Tiran, Bedri Noka, lindur n Kuks dhe banues n Se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Nga Haga n Shkup

Tet vjet pas konfliktit n Maqedoni, plagt e ksaj lufte vazhdojn t mbesin t hapura. N momentet kur partit politike shqiptare n vazhdimsi insistojn n nxjerrjen e Ligjit pr invalidt dhe familjet e dshmorve t rn n kt konflikt, Qeveria e Maqedonis zhvendos vmendjen n nj problem tjetr. Kthimi i katr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

10 artist n Expoart.40

Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.279Z

Rompei viziton sot Kosovën

Presidenti i Bashkimit Europian, Herman Von Rompei, viziton sot Kosovn, ndalesa e tij e tret n turneun ballkanik. Ai do t takohet me Presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministrin Hashim Thai dhe drejtues t misionit t Bashkimit Europian n Kosov, Euleks. Nj dit m par ai ndaloi n Slloveni, Kroaci dhe Serbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Rama e Berisha,nj sistem t ri Dushku

Edi Rama dhe Sali Berisha po instalojn nj sistem t ri Dushku. Kshtu u deklarua deputeti socialist Petro Koi vetm disa or para seancs parlamentare lidhur me ndryshimet kushtetuese. Ai shprehu qndrimin e tij kundr ktyre ndryshimeve duke akuzuar kryetarin e partis s tij pr bashkpunim me kryeministrin S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama