Rezultate te kerkimit per termin: +Ktyre

Total: 1756
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Statusi dhe roli i Këshillimit të karrierës

N jetn e prditshme njeriu ndrkmben mendime e opinione t ndryshme pr probleme t caktuara shoqrore, sociale, politike. Shpesh kto nxitje t jashtme bhen pjes e vendimeve t tij gjat aktivitetit jetsor dhe shtys n zhvillimin e mvonshm t veprimtaris s individit n udhkryq. Njeriut i duhet t vendos n nj mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Biznesi: Parlamenti të miratojë ligjin mbi Gjykatat Administrative

Biznesi kërkon që Topalli ta vërë në rendin e seancave të qershorit Komuniteti i biznesit i krkon me ngulm Kuvendit t Shqipris miratimin e projektligjit pr Gjykatat Administrative. Prfaqsuesit e 35 organizatave t biznesit i jan drejtuar me nj krkes kryetares s Kuvendit, zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Topalli përshëndet rezolutën e PE-së

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, prshndeti miratimin e rezoluts s Parlamentit Evropian pr Shqiprin. “Sapo u miratua n Parlamentin Evropian rezoluta pr Shqiprin, e cila mbshtet liberalizimin e vizave. Ky sht nj ndr momentet m t rndsishme historike pr vendin ton, kur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Titujt e pronsis brenda tre vitesh

Brenda tre vitesh, shqiptart do t marrin titullin e pronsis. Kryeministri Sali Berisha, gjat nj takimi me 12 prefektt e vendit, u ka krkuar ktyre t fundit, q t jen t paanshm n shprndarjen e ktyre titujve. Sipas Berishs, prefektt do t prballen me presione nga njerz t lidhur me pushtetin, kryesisht me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

KESH-i ndihmon me energji Kosovn

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) i ka dhn kto dit nj sasi energjie prej 130 Mega Korporats Elektroenergjetike t Kosovs,( KEK), sipas krkess s saj, bn t ditur sot burimet zyrtare t KESH-it. Sipas ktyre burimeve, kjo sasi nuk ka prekur furnizimin me energji t Shqipris, por sht d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Fajdet, hiqen 2 mij debitor

Plot 2 mij persona dyshohen se jan hequr nga listat e debitorve t ish-kompanive rentiere si VEFA Gjallica dhe Cenaj. N Prokurorin e Tirans kan prfunduar hetimet pr abuzimet n tri firmat n fjal, ku dyshohet se ish-grupi mbikqyrs ka ndrmarr veprime pr heqjen e ktyre emrave. Heqja e ktyre emrave, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.589Z

Policia në aksion kundër shfrytëzimit të fëmijëve

Me dhjetra fmij kryesisht t komunitetit rom, q lypin rugve t kryeqytetit po mbahen nn vzhgim nga policia, pasi dyshohet se ato po shfrytzohen nga persona t tjer. Vetm pak dit m par blut e kryeqytetit kan shoqruar n komisariat afro 40 fmij t moshs nga 11 n 16, t cilt jan kapur duke lypur apo duke fsh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama