Rezultate te kerkimit per termin: +Ktyre

Total: 1756
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Bulqizë, kapen 4 kamionë me krom të vjedhur në minierë

Policia: Sasia e kromit t vjedhur shkon n rreth 150 ton, q kapin vlern e 25 mij dollarve Policia e Bulqizs, gjat nj operacioni t zhvilluar n mbrmjen e s premtes, ka bllokuar 4 kamion t ngarkuar me krom t vjedhur n zonn jugore t miniers, e quajtur ndryshe “Zona D”. Burime nga policia lok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Vshtirsit e samitit t NATO-s

Kush mund ta mendonte se nj dit n samitin e NATO-s do t merrte pjes presidenti i Rusis Vladimir Putin? Dhe jo vetm ai. Kush mund t parashikonte se do t zinin vnd n kt mbledhje t NATO-s lidert e ish 7 republikave t ish-Bashkimit Sovjetik, nga Ukraina n Gjeorgji,nga Moldavia n Uzbekistan. Sami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Jemi n Evrop, tani t integrohemi n BE

S fundi misioni ndrkombtar i pas 15 qershorit n Kosov, misioni i BE-s, EULEX, ndrmori nj hap pr gjoja vetdijesimin e qytetarve t Kosovs, se far jan vlerat e Bashkimit Europian, nn moton Ejani n Evrop. Q n fillim si qasja, ashtu edhe motoja e ktij misioni jan t gabuar dhe kjo pr dy arsye. E para,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Shansi pr nj kompromis historik

Urimi pr nj vit m t mbar, shttradit pr shqiptart t cilt e shprehin kt do ndrrim viti. Por, ksaj here duket se viti i ri ka ardhur me t vrtet m i mbar, ose t paktn shenjat jan t tilla. Sigurisht, me kt nuk dua t them q brenda nj nate t ndrrimit t viteve shqiptarve iu mbaruan hallet, vendi doli nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.921Z

Rritet ndotja në plazhet e Durrësit

Infeksionistët dhe dermatologët: Bëni kujdes në vendet ku plazhoni Infeksionistt dhe dermatologt n Durrs kan paralajmruar dhe kan dhn alarmin se “ndotja n disa pika ku njerzit bjn plazh, ka rritje, ndaj duhet t bjn kujdes me ujin, rrn dhe ushqimet”. Por ndonse sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.601Z

Zërat kundër : Rama të heqë pritën drejt Evropës

Bën apel njëzëri trupa e akademikëve të Vlorës e Tiranës, duke iu bashkuar kështu thirrjes së elitës së kombit Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, merr nj tjetr apel nga akademikt shqiptar pr t’i dhn fund protestave n gjith vendin, por edhe grevs s uris. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Kutitë, si vihet në lëvizje Gjykata Kushtetuese

Kushtetuesja shprehet, Venecia vendos për kutitë PS-ja mund t’i drejtohet n do koh Gjykats Kushtetuese pr shtjen e kutive dhe brenda dy muajve nga shqyrtimi i krkess, ky institucion mund t’ia oj pr interpretim Komisionit t Venecias. Kushtetuesja ka t drejt t shprehet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama