Rezultate te kerkimit per termin: +Ktyre

Total: 1756
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Nga Haga n Shkup

Tet vjet pas konfliktit n Maqedoni, plagt e ksaj lufte vazhdojn t mbesin t hapura. N momentet kur partit politike shqiptare n vazhdimsi insistojn n nxjerrjen e Ligjit pr invalidt dhe familjet e dshmorve t rn n kt konflikt, Qeveria e Maqedonis zhvendos vmendjen n nj problem tjetr. Kthimi i katr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

10 artist n Expoart.40

Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.279Z

Rompei viziton sot Kosovën

Presidenti i Bashkimit Europian, Herman Von Rompei, viziton sot Kosovn, ndalesa e tij e tret n turneun ballkanik. Ai do t takohet me Presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministrin Hashim Thai dhe drejtues t misionit t Bashkimit Europian n Kosov, Euleks. Nj dit m par ai ndaloi n Slloveni, Kroaci dhe Serbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Rama e Berisha,nj sistem t ri Dushku

Edi Rama dhe Sali Berisha po instalojn nj sistem t ri Dushku. Kshtu u deklarua deputeti socialist Petro Koi vetm disa or para seancs parlamentare lidhur me ndryshimet kushtetuese. Ai shprehu qndrimin e tij kundr ktyre ndryshimeve duke akuzuar kryetarin e partis s tij pr bashkpunim me kryeministrin S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

"Fëmijët Shqiptarë" dhuron 10 mijë euro për familjet e përmbytura

Fondacioni "Fmijt Shqiptar", me Presidente Zj. Liri Berisha, duke vlersuar me shqetsim situatn e krijuar prej kushteve t pazakonta klimaterike n zonat e Qarkut t Shkodrs dhe atij t Lezhs. N llogarit e hapura nga Qeveria Shqiptare pr t'u ardhur n ndihm fmijve dhe familjeve t prekura nga prm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.595Z

Berisha-Mingova: Bashkëpunimit rajonal të Kartës A3

Kryeministri Sali Berisha priti dje ambasadoren e Maqedonis, znj. Blagorodna Mingova – Krapiva, me rastin e prfundimit t detyrs s saj n Tiran. Berisha e falnderoi ambasadoren Krapiva, pr kontributin q ajo ka dhn gjat ktyre viteve n forcimin e miqsis midis dy vendeve tona dhe zgjerimin, thellim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Ministria e Arsimit, ndihmë për fëmijët e verbër

63 fmijt q msojn n shkolln e t verbrve n kryeqyetet, kan marr si dhurat pr festat e fundvitit premtimin e ministrit t arsimit dhe shkencs Myqerem Tafaj, pr ndihm t vazhdueshme pr arsimimin e tyre edhe n nivele universitare. I ftuar n aktivitetin e organizuar prej ktyre fmijv n shkolln e tyre Ministr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama