Rezultate te kerkimit per termin: +Ktyre

Total: 1756
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.595Z

Berisha-Mingova: Bashkëpunimit rajonal të Kartës A3

Kryeministri Sali Berisha priti dje ambasadoren e Maqedonis, znj. Blagorodna Mingova – Krapiva, me rastin e prfundimit t detyrs s saj n Tiran. Berisha e falnderoi ambasadoren Krapiva, pr kontributin q ajo ka dhn gjat ktyre viteve n forcimin e miqsis midis dy vendeve tona dhe zgjerimin, thellim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Ministria e Arsimit, ndihmë për fëmijët e verbër

63 fmijt q msojn n shkolln e t verbrve n kryeqyetet, kan marr si dhurat pr festat e fundvitit premtimin e ministrit t arsimit dhe shkencs Myqerem Tafaj, pr ndihm t vazhdueshme pr arsimimin e tyre edhe n nivele universitare. I ftuar n aktivitetin e organizuar prej ktyre fmijv n shkolln e tyre Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Lidhjet e paligjshme, Dollapi pakt me policinë

Drejtori i Ujsjellsit t Tirans, Seit Dollapi ka nnshkruar nj marrveshje bashkpunimi me drejtorin e Policis s Tirans, Tonin Vocaj me qllim q aksionet e ndrmarrjes s Ujsjellsit pr prerjen e lidhjeve t paligjshme n rrjet t mbshteten nga forca t policis n rast nevoje. Prvec se i amortizu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Statusi dhe roli i Këshillimit të karrierës

N jetn e prditshme njeriu ndrkmben mendime e opinione t ndryshme pr probleme t caktuara shoqrore, sociale, politike. Shpesh kto nxitje t jashtme bhen pjes e vendimeve t tij gjat aktivitetit jetsor dhe shtys n zhvillimin e mvonshm t veprimtaris s individit n udhkryq. Njeriut i duhet t vendos n nj mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Biznesi: Parlamenti të miratojë ligjin mbi Gjykatat Administrative

Biznesi kërkon që Topalli ta vërë në rendin e seancave të qershorit Komuniteti i biznesit i krkon me ngulm Kuvendit t Shqipris miratimin e projektligjit pr Gjykatat Administrative. Prfaqsuesit e 35 organizatave t biznesit i jan drejtuar me nj krkes kryetares s Kuvendit, zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Topalli përshëndet rezolutën e PE-së

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, prshndeti miratimin e rezoluts s Parlamentit Evropian pr Shqiprin. “Sapo u miratua n Parlamentin Evropian rezoluta pr Shqiprin, e cila mbshtet liberalizimin e vizave. Ky sht nj ndr momentet m t rndsishme historike pr vendin ton, kur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Titujt e pronsis brenda tre vitesh

Brenda tre vitesh, shqiptart do t marrin titullin e pronsis. Kryeministri Sali Berisha, gjat nj takimi me 12 prefektt e vendit, u ka krkuar ktyre t fundit, q t jen t paanshm n shprndarjen e ktyre titujve. Sipas Berishs, prefektt do t prballen me presione nga njerz t lidhur me pushtetin, kryesisht me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama