Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksit

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.142Z

Kukës, tre raste të dyshuara me virusin A/H1N1

Rastet e dyshuara i përkasin moshës nga 1 në 30 vjec, të gjithë banorë të Kuksit. Mjekët kanë bërë izolimin e të dyshuarve, ndërsa mostrat e analizave janë dërguar në Tiranë e më pas drejt laboratorit rumun, prej nga pritet përgjigjia. KUKES- Në qarkun e Kuksit janë tre ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

HEC-i i Zhurrit, Bruka: Dëmton gjithë Kukësin

Ndrtimi i hidrocentralit t Zhurrit n Prizren do t dmtonte t gjith qarkun e Kuksit pr shkak t ndryshimit t drejtimit t ujrave q rrjedhin n drejtim t ktij qarku. Kshtu vlerson kryetari i qarkut t Kuksit Shefqet Bruka duke theksuar edhe dmin e drejtprdrejt q do t shkaktonte tek investitort q po ndrtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

Kukës, KRT miraton lejen e HEC-it në Lumë

Kshilli i Rregullimit t Territorit i Qarkut t Kuksit, i ka dhn dritn jeshile projektit pr ndrtimin e nj hidrocentrali t ri n lumin Luma t Kuksit. Ky hidrocentral sht i fundit n kaskadn e lumit Luma. Kompania “Energy Plus”, me nj eksperienc serioze n ndrtimin dhe menaxhimin e Hidr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Frika e zjarreve mbledh krerët vendorë të Kukësit

Situata Kreu i Emergjencave Civile, Olli: Kemikontrata me shtetet fqinje Me rritjen e temperaturave t ditve t fundit, rreziku i rnies t zjarreve n pyjet e Kuksit ka vn n lvizje jo vetm strukturat vendore, por edhe dikasterin qendror t emergjencave civile. Megjithat, sipas tyre, mbrojtja e pyjeve ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

HEC i në Përbreg, 12 mln euro e 500 të punësuar

Me shumic votash KRT-ja e Kuksit ka miratuar ndrtimin e hidrocentalit t Prbregut, nj investim ky prej 12 milion eurosh. Kjo vepr energjetike do t ndrtohet n komunn e Shtiqit dhe do t shfrytzoj kanalin me t njjtin emr duke mos dmtuar pr asnj moment vaditjen e tokave. Ndrtimi i hidrocentralit t Prbreg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.941Z

Rezultateve e prekshme në zhvillimin e Qarkut të Kukësit në sajë të partneritetit KE- UNDP

Kryetari i Delegacionit të Komisionit Europian në Shqipëri, Ambasadori Helmuth Lohan së bashku me Koordinatoren e Përhershme të Kombeve të Bashkuara dhe Përfaqësuesen e Përhershme të PNUD-it, Znj.Gülden Türköz-Cosslett do të vizitojnë qytetin e Kukësit për të vlerësuar rezulate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.805Z

Kukës,rinis procesi mësimor në të gjitha shkollat

Ka rinisur procesi mësimor në të gjitha shkollat e qarkut të Kuksit, pas gati dy javësh pezullim. Frekuentimi ka qenë në nivelet maksimale, ndërkohë që është siguruar lënda ngrohëse për të përballuar të ftohtin e këtyre ditëve. KUKES- Ka rinisur procesi mësimor në të gjit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama