Rezultate te kerkimit per termin: +Kundr

Total: 1667
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Republikant rebelohen kundr Obams

Ligjvns konservator republikan do t udhtojn pr n Kopenhag, pr t marr pjes n Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, pr t punuar kundr politiks klimatike t presidentit amerikan, Barack Obama. Udhheqsi i delegacionit t republikanve, James Sensenbrenner, theksoi se SHBA-ja duhet t prmbahet nga prem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Basha: Ja pse votova kundr Komisionit Hetimor ndaj Sollakut

"Jam n nj pozicion, ku bindja ime m e thell etike dhe morale, nuk m lejon q t votoj n mnyr tjetr, pavarsisht se n do qeliz timen jam i bindur q ky vendim i parlamentit sht i drejt dhe domosdoshm". Kshtu e ka komentuar votn e tij kundr ngritjes s Komisionit Hetimor rreth shtjes Sollaku, Ministri i Pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

PD pro abrogimit t 7501-it, opozita kundr

Partia Demokratike do t votoj pro shfuqizimit t ligjit 7501 pr tokn. Kt e ka premtuar dje kreu i Grupit Kuvendor Demokrat, Astrit Patozi, duke u shprehur se n kt mnyr po hiqet instrumenti i abuzimit, q sipas demokratve sht pikrisht ky ligj. Opozitart nuk e kan par me vend nj qndrim t tillq dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Vazhdojn sulmet kundr forcave afgane t siguris

Katr polic afgan kan humbur jetn, pas shprthimit t nj bombe n perndim t Afganistanit, sulmi ky m i ri kundr forcave afgane t siguris, kan njoftuar dje zyrtart qeveritar. Polict humbn jetn, pasi q bomba qlloi automjetin e tyre n qarkun Rubat i Sangin, n veri t qytetit t Heratit, ka njoftuar Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.383Z

Al Qaida mohon sulmet kundr civilve n Pakistan

Organizata terroriste e Al Qaids ka publikuar sot nj video-xhirim n gjuhn angleze, n t cilin mohon se kjo organizat qndron prapa seris s sulmeve n Pakistan, si pasoj e t cilave kan humbur jetn me qindra civil, duke i cilsuar kto sulme si jo-islamike. Antari i Al Qaids i lindur n SHBA, Adam Gadahn,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Erdogan akuzon BE-n q po e l vetm n luft kundr rebelve kurd t PKK-s

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan e akuzoi BE-n q po e l vetm n luft kundr rebelve kurd t PKK-s. Asnj shtet i BE-s nuk ka dbuar prej territorit t tij asnj antar t PKK-s edhe pse kjo organizat sht klasifikuar si terroriste. Po ashtu Erdogani i relativizoi deklaratat e shefit t shtabit t prgjiths

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama