Rezultate te kerkimit per termin: +Kuptimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.839Z

Gara ne PS “Përballje në kuptimin e vërtetë të fjalës”

23/09/2009  Rama dhe Lakrori takim me anëtarët e PS-së së Tiranës Kryeqyteti i vendit qe stacioni i radhës i dy kandidatëve për kreun e ri të Partisë Socialiste, Edi Rama dhe Maqo Lakrori. Gjatë këtij takimi kreu në detyrë i socialistëve, Rama, i mëshoi me forcë idesë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.079Z

Nishanet në fytyrë, zbuloni kuptimin e tyre

Padyshim që vendosja e nishaneve në pozicione të ndryshme të fytyrës ka një domethënie dhe shpjegim. Lidhur me këtë fakt, ju paraqesim, si më poshtë një model transkriptimi të nishaneve, sipas pozicioneve të tyre në fytyrë. Secili prej tyre, mbart një kuptim të veçantë. Pozicioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.129Z

Ambasadori i Kosovës në Londër tregon kuptimin e lulëkuqes

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka treguar detaje të reja lidhur me lulëkuqen dhe arsyen se pse disa njerëz e kanë vendosur këtë simbol të rrjetet sociale dhe nëpër rroba. Ai ka thënë se me kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.480Z

Po ti a je inteligjent në kuptimin seksual?

Shumë persona gjithmonë e më shpesh kërkojnë të dinë se cilat janë rregullat për të joshur një burrë apo një grua dhe si i bëhet për të kuptuar kur shkrehet susta e joshjes jam i mendimit se kohët e joshjes kanë ndryshuar. Duhet të jemi shumë të shpejtë në njohjen e personit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.641Z

Turk: Vendimi i GJND-së, për kuptimin e problemeve

Lubjanë -Presidenti slloven, Danilo Turk, tha se opinioni i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për legalitetin e pavarësisë së Kosovës do të ndihmojë komunitetin ndërkombëtar të kuptojë të gjitha aspektet e problemit. “Besoj se opinioni këshillëdhënës i Gjykatës Ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.807Z

James Blunt zbulon kuptimin e këngës You are beautiful

James Blunt ka sqaruar se hiti i vitit 2005, You are beautiful ka një kuptim krejtësisht tjetër, larg asaj romantikes.  Në një intervistë për Huffington Post, ai ka treguar se kënga ka një kuptim tjetër dhe se njerëzit nuk e kanë kuptuar në të vërtetë tekstin. Të gjithë më th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.217Z

Një anekdotë ku secili mund të gjejë kuptimin që dëshiron

  Luani sa here që shkonte në lume për të pire ujë gjate rrugës i qëllonte të kalonte mes përmes vendit ku punonin milingonat. Mospërfillës dhe arrogant hidhte putrën e tij mu në mes të kantierit të milingonave, duke shtypur here pas here shume prej tyre. Një dite prej ditësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama