Rezultate te kerkimit per termin: +Kuptimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.399Z

Korigjimi i kufirit, Meta: Hap kutinë e Pandorës në kuptimin më të keq

Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar Nderi i Qendrës së Analizave Politike Europiane (CEPA) në Universitetin John Hopkins, ku ka mbajtur një ligjëratë, fokusi i së cilës është vendosur te tensioni në Ballkan. Meta u shpreh para të praënishmëve në sallë se Ballkani është një ̶

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.659Z

Greva e PS, Bogdani: Përpiqemi tju mirëkuptojmë edhe kur sgjejmë kuptimin

Tiranë, 17 maj, NOA Në ditën e 17 të grevës së urisë Parti Demokratike edhe pse shpreh solidaritetin njerëzor ndaj grevistëve, sërish shtron një sërë pyetjesh që kaun të bëjnë mbi dobishmërinë e grevës dhe detajet e zhvillimit të saj. Deputeti i PD-së, Gerti Bogdani u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.178Z

E sfidoj Zotin, si e ndërron montazhi kuptimin

Bellochio-Calvelli dje para takimit me studentet te "Marubi" Valeria Dedaj Regjisori italian Marco Bellocchio dhe montazhierja e filmit të tij Vincere (Të fitosh) Francesca Calvelli, mbajtën një leksion për rreth dy orë në Akademinë Marubi. Diskutimi i të dyve plugoi momentet kulm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.839Z

Gara ne PS “Përballje në kuptimin e vërtetë të fjalës”

23/09/2009  Rama dhe Lakrori takim me anëtarët e PS-së së Tiranës Kryeqyteti i vendit qe stacioni i radhës i dy kandidatëve për kreun e ri të Partisë Socialiste, Edi Rama dhe Maqo Lakrori. Gjatë këtij takimi kreu në detyrë i socialistëve, Rama, i mëshoi me forcë idesë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.079Z

Nishanet në fytyrë, zbuloni kuptimin e tyre

Padyshim që vendosja e nishaneve në pozicione të ndryshme të fytyrës ka një domethënie dhe shpjegim. Lidhur me këtë fakt, ju paraqesim, si më poshtë një model transkriptimi të nishaneve, sipas pozicioneve të tyre në fytyrë. Secili prej tyre, mbart një kuptim të veçantë. Pozicioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.129Z

Ambasadori i Kosovës në Londër tregon kuptimin e lulëkuqes

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka treguar detaje të reja lidhur me lulëkuqen dhe arsyen se pse disa njerëz e kanë vendosur këtë simbol të rrjetet sociale dhe nëpër rroba. Ai ka thënë se me kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.480Z

Po ti a je inteligjent në kuptimin seksual?

Shumë persona gjithmonë e më shpesh kërkojnë të dinë se cilat janë rregullat për të joshur një burrë apo një grua dhe si i bëhet për të kuptuar kur shkrehet susta e joshjes jam i mendimit se kohët e joshjes kanë ndryshuar. Duhet të jemi shumë të shpejtë në njohjen e personit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama