Rezultate te kerkimit per termin: +Kura

Total: 939
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.358Z

Dhimbja e fytit, kura natyrale

Luhatja e temperaturave shpesh shkakton shqetësime të ndryshme shëndetësore te njerëzit, ndër këto edhe dhimbje fyti. Përpara se të shkoni në farmaci, ne ju këshillojmë të ndiqni këto këshilla të thjeshta Shëndeti Midis shumë shqetësimeve shëndetësore që dimri sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.684Z

Vaji, kura më e mirë e bukurisë për fytyrën

Mirëqenia e lëkurës Në vend që të bllokojë poret, siç besohet zakonisht, vaji mund të jetë mënyra më e lirë dhe më e mirë për të mbrojtur lëkurën dhe për të përmirësuar pamjen. Duket se ai është më i mirë edhe se kremrat e shtrenjtë të bukurisë Kur dëgjojmë të flitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.852Z

Kura eksperimentale kunder Ebolas

Kura eksperimentale kundër Ebolas rezulton efikase. Dy pacientët amerikanë të infektuar nga virusi në Afrikën Perëndimore lanë spitalin në gjendje të shëndetëshme dhe sipas autoriteteve amerikane në organizmin e tyre nuk ka më gju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.765Z

Romani i Kongolit, “Lëkura e qenit” edhe në gjuhën esperanto

TIRANË- Ditët e fundit është botuar në gjuhën esperanto romani “Lëkura e qenit” i shkrimtarit Fatos Kongoli. Përkthimin në këtë gjuhë e realizuan esperantisti polak, Tomasz Chmielik në bashkëpunim me esperantistin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.791Z

FOTO/ Kura e duhur për të shëruar plagët e ndarjes

Ajo ka mbetur me zemër të thyer pas ndarjes nga lidhja e gjatë me Jordan Kiffin. E megjithatë Leigh-Anne Pinnock duket  se ka gjetur ilaçin pas problemeve të saj romantike. Ajo po kalon disa ditë pushimesh në  Xhamajka me familjen e saj. Këngëtarja është fotografuar në super formë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.704Z

Kura trajtuese për flokët

Për të mbrojtur flokët është e nevojshme që shampot normale të zëvendësohen me produkte të pasura me filtra UV dhe një herë në dy javë duhet të përdoret një maskë me vajra, sigurisht me bazë bimore Shmangni lyerjet me ngjyra të zbehta, pasi reduktojnë shumë volumin e krehj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Kura t dobishme popullore

1. MJALTI prodhon rezultate efektive kur prdoret pr plagt sepse ka veti antibakteriale (antibacterial quality) qe te mbron nga infeksionet. Gjithashtu heq helmimet apo materialet e huaja dhe ul "edema" ose fryrje,n pra ka aktivitet "anti-inflammatory". 2. "Ekziston nj bim e kuqe, e madhe sa nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama