Rezultate te kerkimit per termin: +Kura

Total: 939
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.725Z

Klandestinet fusin ne sherr Italine dhe Malten

I shpetuan vdekjes teksa barkat e tyre po mbyteshin ne det, por fati i 153 klandestineve te nisur nga Afrika rrezikon te sjelle nje konflikt mes Italise dhe Maltes. Italia nuk pranon te ankoroje ne brigjet e saj anijen turke me flamur panamez qe shpetoi emigrantet, duke kerkuar qe kete ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.101Z

Greket dorezojne Spitalin Ushtarak

Gjirokaster- Greket i dorezojne shqiptareve Spitalin Ushtarak te Gerhotit ne Gjirokaster. Diten e djeshme eshte zhvilluar dhe ceremonia zyrtare me pjesemarrjen e te dyja paleve. Te pranishem ne kete ceremoni kane qene edhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petrit Karabina, perfaqesues te larte te pales greke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.145Z

Topalli: Berisha tha të vërtetën për Ramën

 Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli e cilësoi brenda etikës parlamentare fjalën e kryeministrit Sali Berisha në seancën e fundit plenare. “Fondamentale është etika familjare. Parlamenti është tempulli i të vërtetave të pa fshehura. Unë prej muajsh, ose më saktë janë b�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.468Z

Vasili, marrëveshje për shëndetësinë

Ministria e Shëndetësisë ka firmosur një marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Katolik të Zemrës së Shenjtë në Vatikan, brenda së cilës përfshihen poliklinika “Agostino Gemelli” e Romes, Fakulteti i Mjekësise dhe Kirurgjisë dhe Qendra e Kërkimit dhe Formimit të Tekn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.112Z

Jessie J: Dikur dukesha si motra e Shrekut!

LONDER-Këngëtarja Jessie J ka rrëfyer sesi në fëmijëri ka pasur probleme me zemrën dhe për këtë është dashur të pijë ilaçe të shumta. Aq shumë përdori sa në një moment lëkura e saj kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.355Z

SHBA, nëna bën seks me djalin 14 vjeç, dënohet 9 vjet

Aime Luis Suord është dënuar me nëntë vite burg nga Gjykata Federale e Miçiganit, pasi ka bërë seks me të birin, 14 vjeç, në vitin 2008. Gruaja, tani 36-vjeçare, e kishte dhënë në adoptim të birin menjëherë pas lindjes, por kishte arritur të ruante kontakte me prindërit adoptues,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.485Z

Ligji antiduhan, i pazbatueshëm për kërkënd

Ministria e Shëndetësisë ka dështuar edhe në zbatimin e një ndër ligjeve më të bujshme që ndalonte konsumimin e duhanit në ambiente publike. Miratimi i ligjit antiduhan, në vit më parë nga Kuvendi i Shqipërisë, synonte ndalimin e pirjes së duhanit, q është një ndër shkaktarët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama