Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramit

Total: 953
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.845Z

Festa e Kurban Bajramit shton lypsat

Komuniteti islam në mbarë botën ka festuar ditën e Kurban Bajramit. Si çdo vit festimet e kësaj date të shënuar për këtë besim në Shqipëri kanë nisur me ritin tradicional të faljes së Bajramit. Besimtarët kanë tejmbushur xhamitë dhe kështu ka ndodhur edhe me atë të Ethem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Sot falja e Kurban Bajramit

Besimtaret myslyman kremtojne sot diten e Kurban Bajramit. Qe ne oren 4 te mengjesit deri ne oren 7 ata qendruan perpara xhamise se Ethem Beut pikerisht per te falur Kurban Bajramin. Ritet dhe ceremonite fetare do te vazhdojne gjate gjithe dites.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.487Z

Simnica uron festen e Kurban Bajramit

Drejtori i Bashkësisë Islame për Diasporë, hoxhë Ekrem Simnica me rastin e festës së Kurban Bajramit, u ka uruar të gjithë besimtarëve të besimit mysliman festen e kurban Bajramit. Në një telegram urimi ai ka përgëzuar të gjitha qendrat dhe xhamit që veprojnë e zhvillojnë aktivite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Ternava uron besimtaret per festen e Kurban Bajramit

Nga Express me 15 nentor 2010 ne ora 1244 Kryetari i Bashkesise Islame te Kosoves myftiu Naim Ternava ka uruar te gjithe besimtaret myslimane me rastin e festes se Kurban-Bajramit duke dhene porosine qe edhe ne kete feste te mbizoteroje toleranca e dashuria ndernjerezore dhe humaniteti. Nepermje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.845Z

Festa e Kurban Bajramit në Kosovë dhe Maqedoni

Pavarësisht se Kosova dhe Shqipëria festojnë të ndara festën e kurban bajramit, myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliam festën e "Kurban Bajramit", duke bër&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.711Z

Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit

- Edhe këtë vit, besimtarët myslimanë i kryen ritet e tyre fetare në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit", pasi prej 1 viti projekti për ndërtimin e Xhamisë së Tiranës është bllokuar nga qeveria dhe Edi Rama. S'ka asnjë premtim për mijëra besimtarët myslimanë, ndërsa në rastin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.161Z

Festa e Kurban Bajramit, Berisha, Rama, Topalli urojnë myslimanët

TIRANË (UPDATE) - Kryeministri Sali Berisha ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për festën e Bajramit nga xhamia e Pogradecit. "Uroj të gjithë besimtarët myslimanë në ditën e Kurban Bajramit, në këtë ditë sublime. Sot është dita e besimit te Zoti , familja dhe shoqëria", tha ai.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama