Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramit

Total: 953
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.675Z

Te denuarit pendohen perballe Kurban Bajramit

Rreth 100 te denuar shfaqen pendesen e tyre me rastin e festes se Kurban Bajramit. Ne te gjitha institucionet e riedukimit ne vend, grupe te denuarish kane kryer fillimisht ne mengjes ritin fetar duke u falur. Sipas drejtuesve te burgjeve, per kete dite ishin marre te gjitha masat ne menyre qe te de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.728Z

Komuniteti Mysliman feston festen e Kurban Bajramit

Lizeta Duro Te gjithe besimtaret myslimane kane festuar diten e djeshme festen e madhe te Kurban Bajramit. Festa nis qe ne momentet e para te mengjesit me faljen e namazit ku besimtaret i luten zotit tiu fale mekatet dhe per paqe dhe harmoni. Ne Tirane kete rrit mijera besimtare myslimane e kryen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.697Z

Festa e Kurban Bajramit,arrestohet43-vjeçari duke vjedhur xhaminë

Ndërsa qindra-mijëra besimtarë myslimanë sot kremtuan festën e Kurban Bajramit, Arben Tefiku nuk mendonte kështu.43-vjeçari është kapur në fragrancë nga policia e Elbasanit duke vjedhur në ambjentet e xhamisë së Tabakëve.   Dita e Kurban Bajramit dhe festimet që lidhen me të, shë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.160Z

Festa e Kurban Bajramit, Muça urim për besimtarët

Tiranë- Selim Muça, kryetar i Komunitetit Mysliman në Shqipëri bëri një urim për të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Kurban Bajrami është festa e sakrificës,e durimit dhe e varfërisë. Besimtarët të kenë më shumë begati, dashuri dhe harmoni në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.532Z

Festa e Kurban Bajramit rriten cmimet

Kurban Bajrami qe festohet gjeresisht ne qarkun e Kukesit pasi 99 e popullates i perkasin besimit islam ka bere qe simboli i kesaj dite Kurbani te kete nje kosto me te larte se ai i pak diteve me pare. Ne tregun e Kukesit cmimi I bagetive eshte rritur te pakten 20 dhe kjo sipas konsumatoreve eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.490Z

Tragjedi ne diten e Kurban Bajramit

brbrTragjedi ne diten e Kurban Bajramit ne Arabine Saudite Me shume se 400 persona gjeten vdekjen dhe mbi 700 u plagosen gjate pelegrinazhit prane qytetit te shenjte te Mekes Ngjarja e rende ndodhi ne Mina teksa besimtaret qe do te merrnin pjese ne ritin e gjuajtjes me gure te nje shtylle qe perfaqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.322Z

Festa e Kurban Bajramit nëpër botë

Miliona besimtarë në mbarë botën festuan sot ditën e Kurban Bajramit, e cila është një ditë simbolike në të cilën myslimanët nderojnë vullnetin e Profetit Muhamed për të sakrifikuar të birin pas kërkesës së Zotit. Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar edhe mënyrën e festimeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama