Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramit

Total: 953
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Shkoder Besimtaret myslimane festojne Kurban Bajramin

Dita e sotme e Kurban Bajramit perkon edhe me 20 vjetorin e rifitimit te lirive fetare ne Shqiperi. Ne Shkoder qytetin ku 20 vite me pare u rihapen institucionet fetare sot besimtaret muslimane festuan Kurban Bajramin dhe diten e rifitimit te lirive fetare pas nje periudhe te gjate te persekutimit k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.833Z

Besimtarët myslimanë kremtojnë Kurban Bajramin, politika i bashkohet festës

TIRANE- Festimet që i takojnë kësaj dite shënojnë flijimin dhe sakrificën e njeriut në emër të besimit të zotit dhe në emër të dashurisë për njeriun. Kremtimi i kësaj filloi në orët e para të mëngjesit, kur mijëra besimtarë myslimanë falen Namazin nën shi. Më shumë paqe, vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.692Z

Festa e Kurban Bajramitkremtohet në mbarë vendin

Festa e Kurban Bajramit është festuar edhe në qytete të tjera të vendit. Qindra besimtarë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin, dhe kanë kryer ritet fetare. Qytetarët kanë uruar njëri-tjetrin për më shumë paqe dhe harmon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.556Z

Presidenti Topi uron gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e Kurban Bajramit.

20 dhjetor 2007 Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i shoqëruar dhe nga Zonja e Parë, Teuta Topi, vizitoi sot Selinë e Komunitetit Mysliman Shqiptar, ku u prit nga Kryetari i këtij Komuniteti, Haxhi ing. Selim Muça, si dhe Kryegjyshatën Botërore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.146Z

Myslimanët festojnë sot Kurban Bajramin

Kurban Bajrami është një ndër dy festat e besimtarëve myslimanë krahas Fitër Bajramit. Në këtë ditë bëhet kurban për hir të Zotit dhe mishi u dhurohet të varfërve. Në thelb, kjo festë është përkujtim dhe ripërtëritje e aktit të Profetit Ibrahim, të konsideruar "baba i profet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.592Z

Kurban Bajrami festime ne gjithe vendin

Besimtaret myslimane ne qytetin e Shkodres jane mbledhur ne sheshin kryesor te qytetit prane xhamise se re dhe kane kryer ritet e faljes se dites se Kurban Bajramit. Drejtuesit lokale te komunitetit mysliman mbajten fjalen e rastit para besimtareve te ketij qyteti. Ne qytetin e Durres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.154Z

Nesër Kurban Bajrami, Topi uron besimtarët myslimanë

TIRANE- Presidenti, Bamir Topi, nëpërmjet një mesazhi drejtuar Bashkësisë Myslimane Shqiptare dhe Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, uroi sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë për Festën e Kurban Bajramit. Topi tha se kjo është festa e madhe e mëshirës, faljes, mirëku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama