Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramit

Total: 953
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.487Z

Simnica uron festen e Kurban Bajramit

Drejtori i Bashkësisë Islame për Diasporë, hoxhë Ekrem Simnica me rastin e festës së Kurban Bajramit, u ka uruar të gjithë besimtarëve të besimit mysliman festen e kurban Bajramit. Në një telegram urimi ai ka përgëzuar të gjitha qendrat dhe xhamit që veprojnë e zhvillojnë aktivite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Ternava uron besimtaret per festen e Kurban Bajramit

Nga Express me 15 nentor 2010 ne ora 1244 Kryetari i Bashkesise Islame te Kosoves myftiu Naim Ternava ka uruar te gjithe besimtaret myslimane me rastin e festes se Kurban-Bajramit duke dhene porosine qe edhe ne kete feste te mbizoteroje toleranca e dashuria ndernjerezore dhe humaniteti. Nepermje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.845Z

Festa e Kurban Bajramit në Kosovë dhe Maqedoni

Pavarësisht se Kosova dhe Shqipëria festojnë të ndara festën e kurban bajramit, myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliam festën e "Kurban Bajramit", duke bër&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.711Z

Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit

- Edhe këtë vit, besimtarët myslimanë i kryen ritet e tyre fetare në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit", pasi prej 1 viti projekti për ndërtimin e Xhamisë së Tiranës është bllokuar nga qeveria dhe Edi Rama. S'ka asnjë premtim për mijëra besimtarët myslimanë, ndërsa në rastin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.161Z

Festa e Kurban Bajramit, Berisha, Rama, Topalli urojnë myslimanët

TIRANË (UPDATE) - Kryeministri Sali Berisha ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për festën e Bajramit nga xhamia e Pogradecit. "Uroj të gjithë besimtarët myslimanë në ditën e Kurban Bajramit, në këtë ditë sublime. Sot është dita e besimit te Zoti , familja dhe shoqëria", tha ai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.718Z

"Populli kurban në festën e Kurban Bajramit"

Këtë vit më shumë se më parë, festa e Kurban Bajramit na gjeti në një varfëri që nuk ka penë ta përshkruajë. Thuajse të gjitha mediat e shkruara dhe ato televizive e përcollën më së miri këtë fakt që të rrëqeth. Edhe pse çmimet e mishrave nuk patën ngritje, të pakta k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.823Z

Thaçi uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

Prishtinë (Start) - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërrnava dhe besimtarët myslimanë, me rastin e Kurban Bajramit. Përmes një mesazhi, Thaçi thekson se kjo festë na ngjall ndjenj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama