Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramit

Total: 953
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.845Z

Festa e Kurban Bajramit në Kosovë dhe Maqedoni

Pavarësisht se Kosova dhe Shqipëria festojnë të ndara festën e kurban bajramit, myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliam festën e "Kurban Bajramit", duke bër&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.711Z

Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit

- Edhe këtë vit, besimtarët myslimanë i kryen ritet e tyre fetare në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit", pasi prej 1 viti projekti për ndërtimin e Xhamisë së Tiranës është bllokuar nga qeveria dhe Edi Rama. S'ka asnjë premtim për mijëra besimtarët myslimanë, ndërsa në rastin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.161Z

Festa e Kurban Bajramit, Berisha, Rama, Topalli urojnë myslimanët

TIRANË (UPDATE) - Kryeministri Sali Berisha ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për festën e Bajramit nga xhamia e Pogradecit. "Uroj të gjithë besimtarët myslimanë në ditën e Kurban Bajramit, në këtë ditë sublime. Sot është dita e besimit te Zoti , familja dhe shoqëria", tha ai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.718Z

"Populli kurban në festën e Kurban Bajramit"

Këtë vit më shumë se më parë, festa e Kurban Bajramit na gjeti në një varfëri që nuk ka penë ta përshkruajë. Thuajse të gjitha mediat e shkruara dhe ato televizive e përcollën më së miri këtë fakt që të rrëqeth. Edhe pse çmimet e mishrave nuk patën ngritje, të pakta k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.823Z

Thaçi uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

Prishtinë (Start) - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërrnava dhe besimtarët myslimanë, me rastin e Kurban Bajramit. Përmes një mesazhi, Thaçi thekson se kjo festë na ngjall ndjenj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.675Z

Te denuarit pendohen perballe Kurban Bajramit

Rreth 100 te denuar shfaqen pendesen e tyre me rastin e festes se Kurban Bajramit. Ne te gjitha institucionet e riedukimit ne vend, grupe te denuarish kane kryer fillimisht ne mengjes ritin fetar duke u falur. Sipas drejtuesve te burgjeve, per kete dite ishin marre te gjitha masat ne menyre qe te de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.728Z

Komuniteti Mysliman feston festen e Kurban Bajramit

Lizeta Duro Te gjithe besimtaret myslimane kane festuar diten e djeshme festen e madhe te Kurban Bajramit. Festa nis qe ne momentet e para te mengjesit me faljen e namazit ku besimtaret i luten zotit tiu fale mekatet dhe per paqe dhe harmoni. Ne Tirane kete rrit mijera besimtare myslimane e kryen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama