Rezultate te kerkimit per termin: +Kurse +Ekuadori

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.738Z

Snowden kalon natën në aeroport

Informanti Edward Snowden që ekspozio në publik të dhëna të shërbimeve amerikane të spiunimit ka kaluar natën në aeroportin e Moskës. Përkundër kërkesës për ekstradim të tij nga Hong Kongu për ShBA, ai iku të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.883Z

Emiratet e Bashkuara Arabe, ja pse duhet një Ministri e Lumturisë

Emiratet e Bashkuara Arabe do të kenë një Minstri të re, dhe do të jetë ajo e lumturisë. Ngritja e këtij instiucioni u njoftua nga Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe sheiku Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Menjëherë pas njoftimit, erdhën reagime të shumta në Twitter, ku u ngrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.092Z

Asanzh sfidon nga ambasada e Ekuadorit: Obama, mjaft me gjueti shtrigash

Gazeta ShqipAsanzh në ballkonin e ambasadës së Ekuadorit Themeluesi i Wikileaks, Julian Asanzh, përmes një daljeje publike nga ballkoni i ambasadës së Ekuadorit në Londër, i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të ndalin atë që ai e cilësoi si gjueti shtrigash ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.130Z

Remitancat Greqi-Shqiperi, drejt rritjes

Aksi Greqi-Shqiperi konsiderohet si nje korridor i rendesishem i dergesave te emigranteve nga autoritetet evropiane. Keshtu, ne nje raport te tij te fundit, per nivelin e te ashtuquajturave "remitanca" gjate vitit 2010, Instituti Evropian i Statistikave (EUROSTAT) ka deklaruar se gjate kesaj periudh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.466Z

Droga nga Ekuadori, në kërkimimportuesi i kokainës në banane

Të tjera rreth shkrimit Kapen 145 kg kokainë për në Shqipëri EKUADOR-Ministria e Punëve të Brendshme në Ekuador konfirmon zyrtarisht lajmin e bllokimit të 145 kg kokainë në një prej porteve atje, teksa kontenieri me banane, po nisej pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.156Z

OPEC në prag të takimit, Irani kundër rritjes së prodhimit

Presidenti i Iranit, Mahmoud Ahmadinejad, planifikon të marrë pjesë në mbledhjen e radhës së OPEC, që do mbahet më 8 maj, me synimin për të kundërshtuar çdo tentativë të Arabisë Saudite për të rritur kuotat e prodhimit të grupit, në funksion të reduktimit të çmimit të naftës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.171Z

Liria Ekonomike, Shqiperia shenon rritje te treguesve Eglantina Nasi

Bizneset ne Shqiperi, operojne aktualisht me nje nivel me te shtuar te lirise ekonomike se me pare. Kete e fakton Indeksi i Lirise Ekonomike, publikuar nga “Heritage Foundation” dhe “Wall Street Journal”, i cili per vitin 2013 e rendit vendin tone ne pozicionin e 58-te te listimit global mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama