Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesen

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.328Z

Qeveria gënjeu Kushtetuesen. Nuk ka asnjë fond për parlamentin e ri

Share Përfaqësuesit e qeverisë i kanë dhënë Gjykatës Kushtetuese, ku po shqyrtohet çështja e shembjes së Piramidës, dëshmi jo të sakta, kur ata deklaruan se në buxhetin e qeverisë do të miratohej edhe fondi për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.340Z

Myslym Pashaj reagon ndaj hipokrizisë së Berishës dhe Topallit për Kushtetuesen

Share Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Kuqezi, Myslym Pashaj, ka bërë një reagim të ashpër ndaj kryeministrit Sali Berisha dhe kryeparlamentares Jozefina Topalli lidhur me hipokrizinë e tyre dhe qëndrimin me dy standarde ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për anulimin e marrëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.935Z

Vlahutin: Vetting­-u, Komisioni i Venecias pikë referimi për Kushtetuesen. Ligji, çelësi për zbatimin e Drejtësisë

Romana Vlahutin, ambasadorja e BE në vendin tonë theksoi sot se ligji i Vetingut është çelësi i suksesit të reformës në drejtësi. Vetingu është çelësi për një reformë të suksesshme në gjyqësor. Ajo çka duhet të siguroj është që Vettingu të shohë faktet dhe efektet do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.414Z

Ambasada e SHBA: Deputetët e Kosovës të respektojnë Kushtetuesen

Foto ilustruese Prishtinë, 31 mars 2011, NOA Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese e Kosovës rrëzoi shpalljen e presidentit Behgjet Pacolli ka reaguar sot Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, e cila i bën thirrje faktorëve politikë të respektojnë vendimin e Kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.994Z

Gjyqtarët e prokurorët stërhiqen nga bllokimi i Drejtësisë, presin Kushtetuesen më 2 mars. Llalla ka Ganajn e Pasurisë nën hetim

Drejtësia shqiptare vijon përpjekjet për të sabotuar reformën në drejtësi. Nisja e vetingut ka mbërthyer nga paniku si gjyqtarë e prokurorë ashtu edhe politikanë, prandaj të gjithë janë duke menduar si ti shpëtojnë këtij procesi.Por duket se përpjekjet për të ndalur reformën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.409Z

Ambasadorët: Kujdes me Kushtetuesen!

Withers, McIlwham dhe Bosch: Të shmangen ndërhyrjet politike Ndërkombëtarët po markojnë ngushtësisht qeverinë shqiptare jo vetëm për shmangien e krizës politike. Në një takim publik, ku merrnin pjesë burra të shtetit, ekspertë dhe diplomatë, tre ambasadorë të rëndësishëm i kan�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.320Z

Drejtesia Xhafaj Te premten mbyllim projektligjin per Kushtetuesen

Transmetuar me 22062016 - 1545 Tirane 22 qershor 2016 NOAal - Kreu i Komisionit te Posacem te reformes ne drejtesi Fatmir Xhafaj tha se deputetet kane kaluar sot te gjitha nenet per Gjykaten Kushtetuese Pavaresisht kesaj kane mbetur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama