Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesen

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.056Z

Dosjet, Berisha sulmon sërish Kushtetuesen

18/02/2009  Kryeministri dhe Presidenti presin ministrin britanik Coaker “Shqipëria e ka provuar tashmë se do të jetë një aleate e denjë e NATO-s” Kryeministri Berisha ka komentuar sërish dje vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e zbatimit të ligjit për lustracion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.409Z

Heshtja e PS për Kushtetuesen

Mentor Nazarko Kanë kaluar disa ditë nga zbardhja e vendimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ndarjen e kufijve detarë me Greqinë dhe më shumë se një muaj nga marrja e këtij vendimi. Prej atyre zërave që reaguan për këtë vendim, ai u konsiderua si historik dhe si i tillë do të shënjojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.133Z

Braçe: Presidenti po bllokon Kushtetuesen

• Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Erion Braçe, ka denoncuar Presidentin e Republikës, i cili ende nuk ka bërë të mundur kryerjen e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha.Sipas tij, "nuk ka asnjë arsye, që  një gjykatëse, e dekr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.435Z

Krasniqi nuk pajtohet me Kushtetuesen

Nuk është hera e parë që Gjykata Kushtetuese e Kosovës, në vend të interpretimit të Kushtetutës ashtu siç shkruhet në të, ajo sjell konfuzion në interpretimin e saj dhe rishkruan atë që nuk e thotë Kushtetuta e Kosov&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.103Z

PS-PD debat per Kushtetuesen

/ / Per rreth 90 minuta deputetet e ketij komisioni debatuan me perfaqesuesit e Gjykates Kushtetuese Inspektoratit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive Avokatin e Popullit dhe Ministrine e Financave per disa rezerva qe keto institucione kane pasur nga drafti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama