Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesen

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.994Z

Gjyqtarët e prokurorët stërhiqen nga bllokimi i Drejtësisë, presin Kushtetuesen më 2 mars. Llalla ka Ganajn e Pasurisë nën hetim

Drejtësia shqiptare vijon përpjekjet për të sabotuar reformën në drejtësi. Nisja e vetingut ka mbërthyer nga paniku si gjyqtarë e prokurorë ashtu edhe politikanë, prandaj të gjithë janë duke menduar si ti shpëtojnë këtij procesi.Por duket se përpjekjet për të ndalur reformën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.409Z

Ambasadorët: Kujdes me Kushtetuesen!

Withers, McIlwham dhe Bosch: Të shmangen ndërhyrjet politike Ndërkombëtarët po markojnë ngushtësisht qeverinë shqiptare jo vetëm për shmangien e krizës politike. Në një takim publik, ku merrnin pjesë burra të shtetit, ekspertë dhe diplomatë, tre ambasadorë të rëndësishëm i kan�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.320Z

Drejtesia Xhafaj Te premten mbyllim projektligjin per Kushtetuesen

Transmetuar me 22062016 - 1545 Tirane 22 qershor 2016 NOAal - Kreu i Komisionit te Posacem te reformes ne drejtesi Fatmir Xhafaj tha se deputetet kane kaluar sot te gjitha nenet per Gjykaten Kushtetuese Pavaresisht kesaj kane mbetur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.363Z

Dekretet e Topi per Kushtetuesen jashte rendit te dites

11/11/2010Topalli leter Rucit dhe Nacos per shtyrjen e procesit te miratimit Kuvendi diskuton sot kerkesen per pezullim deri ne vendimin e Gjykates Ashtu sic ishte paralajmeruar nje jave ne pare gjate seances parlamentare dekretet e Presidentit per anetare te Gjykates Kushtetuese nuk do te jene ne r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.581Z

Thellohet kriza: Nishani do të presë Kushtetuesen

Burime nga Presidenca, kanë bërë të ditur se Presidenti do të presë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, për interpretimin e nenit të Kushtetutës, që flet për dekretimin e ministrave Kreu i shtetit, Bujar Nishani, duket se do të presë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për interpretimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.582Z

Dekretet për ndryshimet në Qeveri, Gjykata Kushtetuese merr në dorë kërkesën e Nishanit

Burime nga Gjykata Kushtetuese bëjnë të ditur sot për Ora News se kërkesa e Presidentit Bujar Nishani  është administruar në këtë Gjykatë. Presidenti kërkon intepretimin e nenit 98 të Kushtetutës për emërimin dhe shkarkimin e ministraveit 98 të Kushtetutës për emërimin dhe shkar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.954Z

Lënda e opozitës për Specialen, sfidë për Kushtetuesen

Ekspertët kushtetues nuk presin që vendimi Gjykatës Kushtetuese do të shkojë në favor të opozitës. Njohësit e çështjeve juridike dhe kushtetuese dhe monitoruesit e punës së Kuvendit vlerësojnë se opozita ka pasur të dr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama