Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesja

Total: 2569
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.284Z

Dosjet, Kushtetuesja "rrezon" Topallin

Rozeta Rapushi Gjykata Kushtetuese "rrezon" Kuvendin, per ligjin e dosjeve. Ne seancen e djeshme, per shqyrtimin e kerkesave per shpalljen antikushtetuese te ligjit te dosjeve, gjykata hodhi poshte kerkesen e Kuvendit per te hequr pezullimin e ligjit dhe te shprehet nese ka konflikt interesi me shqy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.330Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën për pezullimin e prishjes së Piramidës. Rama: U shemb edhe Kushtetuesja

Share (E PERDITESUAR)- Gjykata Kushtetuese ka nxituar që të shprehet dje për kërkesën e dytë të Partisë Socialiste që kërkonte anullimin e ligjit që i hap rrugë shembjes së Piramidës. Disa orë pasi palët paraqitën qëndrimet e tyre në seancën gjyqësore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve. Shoqata dhe Unioni i Gjyqtarëve i kërkoi Gjykatës Kushtetuese shfuqizimin e ligjit për Statusin e Gjyqtarit dhe shpalljen e tij antikushtetues, ndërsa rendisin edhe faktet që sipas tyre ligji shkel Kushtetutën. Sipas tyre, c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.291Z

Kushtetuesja rrezon Xhuken

brbrGjykata Kushtetuese ka rrezuar kerkesen e Partise Demokratike per shpalljen te pavlefshme te seances plenare te 20 shkurtit te ketij viti ne te cilen maxhoranca shkarkoi Zana Xhuken nga posti i kryeinspektores per deklarimin dhe kontrollin e pasurive te zyrtareve te larte dhe zgjodhi ne vend te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.609Z

Shkarkimi, Kushtetuesja rrezon Sollakun

Ish-prokurori i Pergjithshem, Theodhori Sollaku, humb dhe ne Gjykaten Kushtetuese. Me nje vendim te formes se prere, anetaret e kesaj gjykate nuk pranuan kerkesen e ish-kreut te organit te akuzes, per te rrezuar dekretin e Presidentit Bamir Topi, qe e shkarkoi ate nga detyra, ne nentor te vitit te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.086Z

Kushtetuesja rrëzon Vatikanin, Don Bosko i kthehet pronarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon padinë e ambasadës së Vatikanit në Tiranë për pronësinë e qendrës sociale Don Bosko. Report Tv ka siguruar një kopje të vendimit të Kushtetueses e cila më 5 dhjetor 2016 ka vendosur të mos kalojë në seancë plenare kërkesën e ambasadës së Selisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.517Z

Kushtetuesja rrëzon KLD për Cefën dhe Lelçajn

Gjykata Kushtetuese rrëzon ankimimin e KLD ndaj vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Elvis Cefa dhe Lulzim Lelcaj nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. KLD iu drejtua Kushtetueses duke i kërkuar shpalljen si të paligjshëm të shkarkimit të Cefës dhe Lelcaj. Gjithashtu Kushtetueses iu dr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama