Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesja

Total: 2569
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.291Z

Kushtetuesja rrezon Xhuken

brbrGjykata Kushtetuese ka rrezuar kerkesen e Partise Demokratike per shpalljen te pavlefshme te seances plenare te 20 shkurtit te ketij viti ne te cilen maxhoranca shkarkoi Zana Xhuken nga posti i kryeinspektores per deklarimin dhe kontrollin e pasurive te zyrtareve te larte dhe zgjodhi ne vend te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.609Z

Shkarkimi, Kushtetuesja rrezon Sollakun

Ish-prokurori i Pergjithshem, Theodhori Sollaku, humb dhe ne Gjykaten Kushtetuese. Me nje vendim te formes se prere, anetaret e kesaj gjykate nuk pranuan kerkesen e ish-kreut te organit te akuzes, per te rrezuar dekretin e Presidentit Bamir Topi, qe e shkarkoi ate nga detyra, ne nentor te vitit te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.086Z

Kushtetuesja rrëzon Vatikanin, Don Bosko i kthehet pronarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon padinë e ambasadës së Vatikanit në Tiranë për pronësinë e qendrës sociale Don Bosko. Report Tv ka siguruar një kopje të vendimit të Kushtetueses e cila më 5 dhjetor 2016 ka vendosur të mos kalojë në seancë plenare kërkesën e ambasadës së Selisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.517Z

Kushtetuesja rrëzon KLD për Cefën dhe Lelçajn

Gjykata Kushtetuese rrëzon ankimimin e KLD ndaj vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Elvis Cefa dhe Lulzim Lelcaj nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. KLD iu drejtua Kushtetueses duke i kërkuar shpalljen si të paligjshëm të shkarkimit të Cefës dhe Lelcaj. Gjithashtu Kushtetueses iu dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.375Z

Kushtetuesja vendim për hartën elektorale

03/12/2004   Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka paralajmëruar dje se reforma e zonave zgjedhore rrezikohet të bllokohet nga Gjykata Kushtetuese. Shkak për këtë është bërë fakti se PSD, LSI dhe shoqata e të Drejtave të Njeriut, kanë paraqitur në Kushtetuese kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.266Z

Piramida, Rama: U shemb edhe Kushtetuesja

Rama ne Twitter Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama reagoi në Twitter lidhur me mos marrjen parasysh nga Gjykata Kushetuese të kërkesës së PS-së për pezullimin e veprimit të ligjit që parashikon prishjen e Piramidës. Sot, Gjykata vendosi rrëzimin e kësaj kërkese, me argumentin se nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.915Z

Censusi, Kushtetuesja rrëzon dispozitat për kombësinë

TIRANË- Gjykata Kushtetuese 6 vota pro dhe 2 vota kundër ka rrëzuar sot dispoziën që përcakton procedurat e ndryshimit të kombësisë në ligjin gjendjes civile. Duke e cilësuar ligjin si antiligjor, Kushtetuesja ka kërkuar shpalljen si të papajtueshëm të termit kombësi.Padia në Kusht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama