Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.680Z

Kushtetuta do të operojë hundën

Nga Andi Kananaj Ndryshimet në kushtetutë, për të cilat në vendin e shqipeve flitet më shpesh se sa për dentistin, nuk janë zgjidhja deus ex machina e çdo problemi të pazgjidhshëm, që lind sa herë kemi besuar tek teknikat për të gënjyer veten me integrim Shqipëria si Europa, Zvicra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.284Z

Kushtetuta e re hyn ne fuqi

brbrPas procedurave ligjore nga kjo e enjte ligji themeltar i shtetit per Kushtetuten e re hyri ne fuqi Por pavaresisht ketij fakti Kushtetuta ka prodhuar ngercet e para Funksionimi i saj varet direkt nga nje pakete me 7 ligje e cila ende nuk eshte miratuar ne Parlament br Menjehere pas votimit te n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.324Z

Kushtetuta part time

Qe nga 1998 Shqiperia ka kushtetuten e saj. Ajo u votua nga 1/3 e qytetareve 1/3 tjeter e bojkotoi politikisht votimin dhe pjesa e trete e votuesve nuk moren pjese ne votim. Gjithesesi Kushtetuta mbetet dokumenti themelor i shtetit dhe duhet te jete pike referimi dhe standardi per funksionimin e ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.658Z

Kushtetuta po e bllokon shtetin

Në mungesë të konsensuseve politike, Kushtetuta ishte lënë fajtore për dështimin e reformave, ajo ishte lënë fajtore edhe për mosthemelimin e Ushtrisë së Kosovës e po ashtu, kjo Kushtetutë po shihet e paqartë edhe kur është në pyetje formimi i Qeverisë pas zgjedhjeve. Ekspertët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

Godo: Kushtetuta kerkon nje qeverisje te mire

Ish-kryetari i Partise Republikane, Sabri Godo ka deklaruar se dokumenti themeltar i shtetit qe te jete sa me efikas duhet te shoqerohet me nje qeverisje te mire. “Komisioni i Venecias ka thene se Kushtetuta shqiptare eshte me e mira ne vendet e lindjes. Megjithate, ajo nuk eshte g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.715Z

KUSHTETUTA, barazi per te gjithe

Kushtetuta e Kosoves eshte moderne dhe ndertohet mbi standarde qe parashikojne barazi per te gjithe qytetaret e Kosoves. Kete e pohoi dje ministrja e Drejtesise ne Qeverine e Kosoves, Nekibe Kelmendi, ne nje deklarim per Atsh-ne. “Eshte nje Kushtetute mjaft moderne dhe ndertohet mbi standarde nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.231Z

Kushtetuta dhe sëmundja e Presidentit Nishani

Share Bujar Nishani është fizikisht i sëmurë. Shpjegimet e tij se ka bërë një ndërhyrje kirurgjikale në një enë gjaku nuk mund të shpjegojnë paralizën e dorës dhe këmbës së majtë, dhe për më tepër mospublikimi i një raporti mjekësor zyrtar për të e bën të dyshimtë gji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama