Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.949Z

Ratifikim antikushtetues i marrëveshjes për specialen

Vetëm me dekret të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, është ratifikuar marrëveshja finale me Holandën, që ka të bëjë me vendosjen e selisë së Gjykatës Speciale në këtë shtet, shkruan sot "Koha Ditore". Kushtetuta kërkon që Kuvendi i Republikës me votat e dy të tretave t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.706Z

PD Prligji per pronen antikushtetues

0 brbr SSSAbrASS brbrAntikushtetues e ka cilesuar Partia Demokratike projektligjin per kthimin dhe kompensimin e pronave te prezantuar nga Kryeministri Ramabrbr brbrNe nje dalje per mediat nga selia blu Deputetja Jorida Tabaku tha se absurditeti i kesaj reforme shkon deri atje sa parashikon ndar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.032Z

BE: Politika e Plebishitit

04/05/2005  BE ka qenë tradicionalisht më e suksesshme kur ka qenë më shumë pragmatike, domethënë kur nxit reforma të panumërta, por të qeta, për të përballur sfida të veçanta, qoftë kur redukton shiun acid, standardizon celularë, apo zgjeron Bashkimin. Suksese të tillë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.472Z

Rama - Antishteti

07-07-2013 / Gazeta 55 Shembulli i parë i kreut të PS-së si shtetar është ai i mosnjohjes së kushtetutës dhe ligjeve të shtetit. Në mënyrë të paprecedentë, Edi Rama flet për një qeveri kujdestare dhe për anullim t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.927Z

Hiqet imuniteti i Metes Berisha Parlamenti do vijoje sic do sovrani

U zhvillua sot seanca parlamentare per imunitetin e ish-zevendeskryeministrit Ilir Meta per ti dhene keshtu prokurorise mundesi per hetimin e tij. Debate pati mes pozites dhe opozites sidomos lidhur me ndryshimin e rregullores dhe kthimin e parlamentit ne nje institucion te pavarur nga ligji e Kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

DISA MENDIME PËR DREJTËSINË KUSHTETUESE

LUAN OMARI Para disa ditëve, ministri për Marrëdhëniet e Qeverisë me Kuvendin, Ilirjan Celibashi, konfirmoi lajmin e dhënë nga disa televizione e gazeta për ngritjen e një grupi pune për të përvijuar një reformë në drejtësi, reformë që, ndër të tjera, mund të parashikojë edhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Shtetaret dhe betimi kushtetues

TIRANE - Kushtetuta e Shqiperise ligjet organike dhe ligje te tjera qe rregullojne veprimtarine e institucioneve kryesore te shtetitparashikojne nje instrument themelor te marredhenies midis individit dhe funksionit publik betimin. Sipas Kushtetutes presidenti betohet perpara parlamentit deputetet d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama