Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.032Z

BE: Politika e Plebishitit

04/05/2005  BE ka qenë tradicionalisht më e suksesshme kur ka qenë më shumë pragmatike, domethënë kur nxit reforma të panumërta, por të qeta, për të përballur sfida të veçanta, qoftë kur redukton shiun acid, standardizon celularë, apo zgjeron Bashkimin. Suksese të tillë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.472Z

Rama - Antishteti

07-07-2013 / Gazeta 55 Shembulli i parë i kreut të PS-së si shtetar është ai i mosnjohjes së kushtetutës dhe ligjeve të shtetit. Në mënyrë të paprecedentë, Edi Rama flet për një qeveri kujdestare dhe për anullim t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.927Z

Hiqet imuniteti i Metes Berisha Parlamenti do vijoje sic do sovrani

U zhvillua sot seanca parlamentare per imunitetin e ish-zevendeskryeministrit Ilir Meta per ti dhene keshtu prokurorise mundesi per hetimin e tij. Debate pati mes pozites dhe opozites sidomos lidhur me ndryshimin e rregullores dhe kthimin e parlamentit ne nje institucion te pavarur nga ligji e Kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

DISA MENDIME PËR DREJTËSINË KUSHTETUESE

LUAN OMARI Para disa ditëve, ministri për Marrëdhëniet e Qeverisë me Kuvendin, Ilirjan Celibashi, konfirmoi lajmin e dhënë nga disa televizione e gazeta për ngritjen e një grupi pune për të përvijuar një reformë në drejtësi, reformë që, ndër të tjera, mund të parashikojë edhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Shtetaret dhe betimi kushtetues

TIRANE - Kushtetuta e Shqiperise ligjet organike dhe ligje te tjera qe rregullojne veprimtarine e institucioneve kryesore te shtetitparashikojne nje instrument themelor te marredhenies midis individit dhe funksionit publik betimin. Sipas Kushtetutes presidenti betohet perpara parlamentit deputetet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.332Z

Komisioneri Hahn iu përgjigjet ministrave të LSI-së, që janë kundër bordit të OMN: Jam i habitur me ta

Eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn ka një përgjigje për ministrat e LSI-së, atë të Drejtësisë Petrit Vasili dhe të Integrimit Klajda Gjosha, lidhur me Bordin e Menaxhimit të OMN-së, Operacionin e Monitorimit Ndërkombëtar. Sipas Zërit të Amerikës Johannes Hahn i ka dërg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.868Z

“EULEX në mbarë Kosovën”

• Kreu i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë në BE, Havier Solana, ka deklaruar në Bruksel se misioni EULEX, duhet të shtrihet në gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun, duke vlerësuar se pas zgjedhjeve në Serbi, një moment vendimtar do të jetë 15 qershori k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama