Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.927Z

Hiqet imuniteti i Metes Berisha Parlamenti do vijoje sic do sovrani

U zhvillua sot seanca parlamentare per imunitetin e ish-zevendeskryeministrit Ilir Meta per ti dhene keshtu prokurorise mundesi per hetimin e tij. Debate pati mes pozites dhe opozites sidomos lidhur me ndryshimin e rregullores dhe kthimin e parlamentit ne nje institucion te pavarur nga ligji e Kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

DISA MENDIME PËR DREJTËSINË KUSHTETUESE

LUAN OMARI Para disa ditëve, ministri për Marrëdhëniet e Qeverisë me Kuvendin, Ilirjan Celibashi, konfirmoi lajmin e dhënë nga disa televizione e gazeta për ngritjen e një grupi pune për të përvijuar një reformë në drejtësi, reformë që, ndër të tjera, mund të parashikojë edhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Shtetaret dhe betimi kushtetues

TIRANE - Kushtetuta e Shqiperise ligjet organike dhe ligje te tjera qe rregullojne veprimtarine e institucioneve kryesore te shtetitparashikojne nje instrument themelor te marredhenies midis individit dhe funksionit publik betimin. Sipas Kushtetutes presidenti betohet perpara parlamentit deputetet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.332Z

Komisioneri Hahn iu përgjigjet ministrave të LSI-së, që janë kundër bordit të OMN: Jam i habitur me ta

Eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn ka një përgjigje për ministrat e LSI-së, atë të Drejtësisë Petrit Vasili dhe të Integrimit Klajda Gjosha, lidhur me Bordin e Menaxhimit të OMN-së, Operacionin e Monitorimit Ndërkombëtar. Sipas Zërit të Amerikës Johannes Hahn i ka dërg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.868Z

“EULEX në mbarë Kosovën”

• Kreu i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë në BE, Havier Solana, ka deklaruar në Bruksel se misioni EULEX, duhet të shtrihet në gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun, duke vlerësuar se pas zgjedhjeve në Serbi, një moment vendimtar do të jetë 15 qershori k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.968Z

KOMISIONI I LIGJVE-MIRATON MANDATIN E KRYPROKURORIT

    Komisioni i Ligjeve miratoi mandatin 5-vjecar të Kryeprokurorit të Shqipërisë vetëm pak orë me parë në mbledhjen e pasdites. Komisioni i ligjeve ka miratuar disa ndryshime në kushtetutë në lidhje edhe me sistemin proporcional rajonal për zgjedhjet.Tashmë sistemi zgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.162Z

Nis fushata "Eja ne Evrope"

Zyra e EULEX-it dhe Komisionit Evropian ne Kosove hapen dje nje fushate me moton "Eja ne Evropa", qe do te zgjase deri me 30 qershor. Fushata do te zhvillohet ne te gjithe territorin e Republikes se Kosoves. Ajo synon te shpjegoje rrugen qe duhet te ndjeke Kosova per anetaresim ne BE dhe per te shpj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama