Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.332Z

Komisioneri Hahn iu përgjigjet ministrave të LSI-së, që janë kundër bordit të OMN: Jam i habitur me ta

Eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn ka një përgjigje për ministrat e LSI-së, atë të Drejtësisë Petrit Vasili dhe të Integrimit Klajda Gjosha, lidhur me Bordin e Menaxhimit të OMN-së, Operacionin e Monitorimit Ndërkombëtar. Sipas Zërit të Amerikës Johannes Hahn i ka dërg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.868Z

“EULEX në mbarë Kosovën”

• Kreu i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë në BE, Havier Solana, ka deklaruar në Bruksel se misioni EULEX, duhet të shtrihet në gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun, duke vlerësuar se pas zgjedhjeve në Serbi, një moment vendimtar do të jetë 15 qershori k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.968Z

KOMISIONI I LIGJVE-MIRATON MANDATIN E KRYPROKURORIT

    Komisioni i Ligjeve miratoi mandatin 5-vjecar të Kryeprokurorit të Shqipërisë vetëm pak orë me parë në mbledhjen e pasdites. Komisioni i ligjeve ka miratuar disa ndryshime në kushtetutë në lidhje edhe me sistemin proporcional rajonal për zgjedhjet.Tashmë sistemi zgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.162Z

Nis fushata "Eja ne Evrope"

Zyra e EULEX-it dhe Komisionit Evropian ne Kosove hapen dje nje fushate me moton "Eja ne Evropa", qe do te zgjase deri me 30 qershor. Fushata do te zhvillohet ne te gjithe territorin e Republikes se Kosoves. Ajo synon te shpjegoje rrugen qe duhet te ndjeke Kosova per anetaresim ne BE dhe per te shpj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

KRRTRSH miraton Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit

Kshilli i Rregullimit t Territorit t Republiks s Shqipris miratoi sot Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit. Kryeministri Berisha e cilsoi kt plan si mjaft t rndsishm pr qytetin e Fierit, n t cilin jan prfshir specifikat sipas zonave t ndryshme t krtij qyteti. Kryeministri u shpreh s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.394Z

Berisha: Transparencë duke respektuar kushtetutën

Kryeministri Sali Berisha deklaron n samitin e Brdos n Slloveni, se synimi i Shqipris sht integrimi europian s bashku me t gjith vendet e tjera t Ballkanit perndimor. Por shefi i qeveris komentoi edhe qndrimet e fundit t opozits shqiptare. “Opozita ka t gjitha hapsirat pr t marr pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.509Z

Gjinushi: Topi bëri mirë, ligji ishte antikushtetues

Kreu i socialdemokratëve, Skënder Gjinushi, e cilësoi edhe dje si antikushtetues projektligjin për hapjen e "Dosjeve". Një nismë e tillë në vlerësimin e Gjinushit ishte e drejtuar veçse kundër institucioneve të drejtësisë dhe konkretisht organit të prokurorisë. Në mënyrë krejt par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama