Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

KRRTRSH miraton Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit

Kshilli i Rregullimit t Territorit t Republiks s Shqipris miratoi sot Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit. Kryeministri Berisha e cilsoi kt plan si mjaft t rndsishm pr qytetin e Fierit, n t cilin jan prfshir specifikat sipas zonave t ndryshme t krtij qyteti. Kryeministri u shpreh s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.394Z

Berisha: Transparencë duke respektuar kushtetutën

Kryeministri Sali Berisha deklaron n samitin e Brdos n Slloveni, se synimi i Shqipris sht integrimi europian s bashku me t gjith vendet e tjera t Ballkanit perndimor. Por shefi i qeveris komentoi edhe qndrimet e fundit t opozits shqiptare. “Opozita ka t gjitha hapsirat pr t marr pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.509Z

Gjinushi: Topi bëri mirë, ligji ishte antikushtetues

Kreu i socialdemokratëve, Skënder Gjinushi, e cilësoi edhe dje si antikushtetues projektligjin për hapjen e "Dosjeve". Një nismë e tillë në vlerësimin e Gjinushit ishte e drejtuar veçse kundër institucioneve të drejtësisë dhe konkretisht organit të prokurorisë. Në mënyrë krejt par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.593Z

Montobio: Parlamenti, vendi per opoziten

Ambasadori spanjoll Manuel Montobio dhe ai i Komisionit Europian, Helmut Lohan jane takuar sot edhe me Kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli. Njoftimi zyrtar i Kuvendit citon ambasadorin spanjoll, Manuel Montobio te jete shprehur ne takim se “Parlamenti sht vendi pr opozitn dhe se bojkoti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.454Z

Kosove, nuk pranohen kerkesat e serbeve

Institucionet e Kosoves deklarojne se kushtet e vendosura nga pakica serbe per te marre pjese ne zgjedhjet lokale te 15 nentorit jane te papranueshme. Sipas zedhenesit te Presidences kosovare, Xhavit Beqiri, kerkesat e komunitetit serb bien ndesh me Kushtetuten e vendit, e cila iu garant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.632Z

India hyn në raundin e fundit të zgjedhjeve

Nju Delhi - India hyn në fazën finale të zgjedhjeve të përgjithshme. Ky është raundi i pestë, në të cilin marrin pjesë më shumë se 100 milionë shtetas në 86 zona elektorale të shtatë shteteve. Rezultatet përfundimtare pritet të dalin në fundjavë, ndërsa parlamenti i ri do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.030Z

Tahiri: Zgjidhja, jo tek ligji organik

Reagimi i parë i ardhur nga opozita ishte nga deputeti, njëherësh nënkryetari i grupit Parlamentar socialist, Saimir Tahiri, i cili deklaroi se për zgjidhjen e debatit ekzistues zgjidhja nuk ka pse te kërkohet tek hartimi i një ligji për presidentin. Sipas tij, duhet që shumica në pushtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama