Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Total: 3751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.482Z

Daci: Institucionet srespektojne Kushtetuten

Kryetari i partise Lidhja Demokratike e Dardanise, Nexhat Daci ka hedhur serish akuza ndaj kryeministrit dhe presidentit te Kosoves, te cilet sipas tij jane te paret qe nuk respektojne Kushtetuten e vendit. Duke folur me rastin e 1-vjetorit te shpalljes se Kushtetutes, Daci ka theksuar s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.130Z

Thaci: Deputetet serbe srespektuan Kushtetuten

Sipas kryeministrit kosovar Hashim Thaci, arsyeja kryesore per te cilen zyrtaret serbe nuk kane mundur te hyjne sot ne Kosove eshte se ata nuk respektojne Kushtetuten e Republikes. “Ata jane deputete te nje shteti tjeter. Kosova eshte nje shtet i pavarur dhe sovran dhe ne do te res

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.416Z

Gjykata Kushtetuese: Rotacioni shkel Kushtetuten

Drejtoresha e Marredhenieve me publikun Gjykaten Kushtetuese, Edlira Abazi, u shpreh dje se eshte i nevojshem, ndryshimi i menjehershem i Kushtetutes ose i ligjit per kete institucion, per te mos ndodhur qe rotacioni i gjyqtareve te shkele Kushtetuten. Ne nje prononcim per Gazeten "Koha Jone", Abazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.783Z

Kucove, Brace: Topalli shkel Kushtetuten

I ndodhur edhe ai ne Kucove, deputeti socialist Erjon Brace eshte shprehur per ate qe ai e cilesoi si dhunim te nxenesve dhe mesuesve, te shtrenguar sipas tij per te marre pjese ne mitingjet e kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli. Brace ka theksuar se kryeparlamentarja me keto veprime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.538Z

Ceka: Topi Po zbaton kushtetuten

Asnje rezerve per ushtrimin e detyres nga ana e Presidentit te Republikes Bamir Topi nga kryetari i Partise Aleanca Demokratike, Neritan Ceka. Ne nje reagim per gazeten ne nje vjetorin e detyres se kreut te shtetit, Ceka vleresoi se Topi ka krijuar fizionomine presidenciale. "Presidenti Bamir Topi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Vetevendosja Krasniqi shkeli Kushtetuten

Levizja Vetevendosje permes nje komunikate per media ka thene se Ushtruesi i Detyres se Presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi ka shkelur Kushtetuten e Republikes se Kosoves te premten me 18 shkurt 2011 duke leshuar nje vendim me numer 322 permes se cilit e nominon Hashim Thacin si mandatar per for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Ruci Dekreti Topalli shkeli Kushtetuten

TIRAN - Opozita riktheu dje ne Kuvend debatin per ligjin e pronave i cili u rrezua nga Presidenti Topi dhe u miratua per here te dyte nga mazhoranca. Deputetet socialiste akuzuan shumicen qeverisese dhe kryeparlamentaren Topalli se ka shkelur Kushtetuten duke hedhur per votim dy here te njejtin ligj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama