Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Total: 3751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.150Z

Deklarata e deputeteve te PD per Topin Kujdes Kushtetuten

Tirane 5 nentor 2011 NOA - Deputetet demokrate anetare te Komisionit per eshtjet Ligjore Administraten Publike dhe te Drejtat e Njeriut i kerkojne kreut te shtetit qe ne propozimet qe bene per kreret e institucioneve te respektoje Kushtetuten. Deklarata vjen pas rrezimit dy dekreteve te Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.178Z

Golemi Nuk kam shkelur Kushtetuten

e Premte 5 Shtator 20140809 am p classwp-caption-text Inspektorja e Pergjithshme e Bankes se Shqiperise Elivar GolemibrbrInspektorja e Bankes se Shqiperise ka kundershtuar dje me nje deklarate per shtyp kryetarin e Komisionit te Ekonomise duke theksuar se nuk ka shkelur Kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.565Z

Solis: Ligji, defekte te medha, ndesh me Kushtetuten

Deputeti i Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut, Leonard Solis deklaroi dje se ligji per hapjen e dosjeve te Ish-bashkepunetoreve te Sigurimit te Shtetit, duhet te ishte bere me konsensusin e te gjitha forcave politike. Sipas Solis, nuk mund te pranohet nje ligj, i cili bie ndesh me Kushtetuten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.963Z

Gjiknuri Beqja nuk e ka shkelur kushtetuten

Ka perfunduar mbledhja e keshillit te mandateve te Kuvendit ku eshte shqyrtuar kerkesa e nje grupi deputetesh te Partise Demokratike per heqjen e mandatit te deputetit socialist Ilir Beqja. Pas perfundimit te mbledhjes deputeti socialist Damian Gjiknuri ne nje prononcim per mediat ka theksuar s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.619Z

Pakti per kufirin, Gj.K: Papajtueshmeri me Kushtetuten 

Gjykata Kushtetuese e konsideron te papajtueshme me Kushtetuten projektmarreveshjen e nenshkruar per percaktimin e kufirit mes Shqiperise dhe Greqise. Ne konfirmimin zyrtar te vendimit te nje dite me pare, Gjykata e konsideron pr/marreveshjen si shkelje procedurale dhe substanciale q bie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.708Z

PD: Rama per imunitetin, gati te shkele kushtetuten

Partia Demokratike akuzoi dje opoziten dhe kreun e saj Edi Rama, se per te kundershtuar heqjen e imunitetit, jane gati te dhunojne kushtetuten dhe te shkelmojne vendimin e Gjykates Kushtetuese. Ne emer te selise blu, zedhenesja e PD-se, Silvi Bardhi, tha se pas bllokimit ne Parlament te heqjes se im

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.110Z

Doda Beqja ka shkelur Kushtetuten

Deputetja e Partise Demokratike Mesila Doda ne nje deklarate per shtyp ka akuzuar deputetin socialist Ilir Beqja pasi ai ka shkelur Kushtetuten dhe ka genjyer publikun. Sipas Dodes vetem nje dite pas daljes nga greva e urise se opozites ne sheshin para kryeministrise Beqja ka marre kestin e ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama