Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Total: 3751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.416Z

Gjykata Kushtetuese: Rotacioni shkel Kushtetuten

Drejtoresha e Marredhenieve me publikun Gjykaten Kushtetuese, Edlira Abazi, u shpreh dje se eshte i nevojshem, ndryshimi i menjehershem i Kushtetutes ose i ligjit per kete institucion, per te mos ndodhur qe rotacioni i gjyqtareve te shkele Kushtetuten. Ne nje prononcim per Gazeten "Koha Jone", Abazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.783Z

Kucove, Brace: Topalli shkel Kushtetuten

I ndodhur edhe ai ne Kucove, deputeti socialist Erjon Brace eshte shprehur per ate qe ai e cilesoi si dhunim te nxenesve dhe mesuesve, te shtrenguar sipas tij per te marre pjese ne mitingjet e kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli. Brace ka theksuar se kryeparlamentarja me keto veprime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.538Z

Ceka: Topi Po zbaton kushtetuten

Asnje rezerve per ushtrimin e detyres nga ana e Presidentit te Republikes Bamir Topi nga kryetari i Partise Aleanca Demokratike, Neritan Ceka. Ne nje reagim per gazeten ne nje vjetorin e detyres se kreut te shtetit, Ceka vleresoi se Topi ka krijuar fizionomine presidenciale. "Presidenti Bamir Topi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Vetevendosja Krasniqi shkeli Kushtetuten

Levizja Vetevendosje permes nje komunikate per media ka thene se Ushtruesi i Detyres se Presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi ka shkelur Kushtetuten e Republikes se Kosoves te premten me 18 shkurt 2011 duke leshuar nje vendim me numer 322 permes se cilit e nominon Hashim Thacin si mandatar per for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Ruci Dekreti Topalli shkeli Kushtetuten

TIRAN - Opozita riktheu dje ne Kuvend debatin per ligjin e pronave i cili u rrezua nga Presidenti Topi dhe u miratua per here te dyte nga mazhoranca. Deputetet socialiste akuzuan shumicen qeverisese dhe kryeparlamentaren Topalli se ka shkelur Kushtetuten duke hedhur per votim dy here te njejtin ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.964Z

PS Ilir Beqja nuk ka shkelur kushtetuten

Ilir Beqja nuk ka shkelur kushtetuten duke marre pjese ne tendera ne kohen kur ka qene deputet pasi ende nuk kishte nisur ushtrimin e kesaj detyre. Ky eshte argument ligjor me te cilin deputetet socialist ne mbledhjen e Keshillit per mandatin dhe imunitetet kane mbrojtur kolegun e tyre Ilir beqja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.113Z

Brovina shkeli kushtetuten

brbrBlloku opozitar ne Kosove ka akuzuar kryetaren e perkohshme te Kuvendit Flora Brovinen se shkel kushtetuten per ti dhene kohe partise demokratike te kosoves Kandidati per kryeminister i koalicionit Ldk-Aak- Nisma e Vetevendosje Ramush Haradinaj i beri keto komente pas takimit me kreret e subjekt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama