Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Total: 3751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Ruci Dekreti Topalli shkeli Kushtetuten

TIRAN - Opozita riktheu dje ne Kuvend debatin per ligjin e pronave i cili u rrezua nga Presidenti Topi dhe u miratua per here te dyte nga mazhoranca. Deputetet socialiste akuzuan shumicen qeverisese dhe kryeparlamentaren Topalli se ka shkelur Kushtetuten duke hedhur per votim dy here te njejtin ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.964Z

PS Ilir Beqja nuk ka shkelur kushtetuten

Ilir Beqja nuk ka shkelur kushtetuten duke marre pjese ne tendera ne kohen kur ka qene deputet pasi ende nuk kishte nisur ushtrimin e kesaj detyre. Ky eshte argument ligjor me te cilin deputetet socialist ne mbledhjen e Keshillit per mandatin dhe imunitetet kane mbrojtur kolegun e tyre Ilir beqja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.113Z

Brovina shkeli kushtetuten

brbrBlloku opozitar ne Kosove ka akuzuar kryetaren e perkohshme te Kuvendit Flora Brovinen se shkel kushtetuten per ti dhene kohe partise demokratike te kosoves Kandidati per kryeminister i koalicionit Ldk-Aak- Nisma e Vetevendosje Ramush Haradinaj i beri keto komente pas takimit me kreret e subjekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.480Z

Prifti: Kodi shkel hapur Kushtetuten

Nenkryetari i LSI, Dritan Prifti ka kritikuar Kodin e ri Zgjedhor te hartuar nga PD dhe PS dhe ka vleresuar veprimin e presidentit Bamir Topi, i cili e ktheu ate ne Kuvend. “Ky Kod shkel Kushtetuten pasi i heq presidentit te drejten e dekretimit te zgjedhjeve dhe nese ai nuk do ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.340Z

PD: Imuniteti, ndryshojme Kushtetuten

Partia Demokratike eshte e gatshme te rimarre ne shqyrtim, projektligjin per heqjen e imunitetit te zyrtareve te larte te shtetit. Madje te ndryshoje edhe Kushtetuten e vendin, nese Partia Socialiste bashkepunon. Deputeti demokrat, Aldo Bumci, tha dje se PD do te pranoje cdo propozim qe do te vije n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.771Z

Topalli:Ligji ne perputhje me kushtetuten

Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli deklaron se ne rast se ligji i dosjeve zbatohet me transparence dhe paanshmeri, do te provohet se eshte nje projekt ne perputhje me kushtetuten dhe parimet e Strasburgut. Kete deklarate kryeparlamentarja e beri pas takimit me homologun e saj turk, i cili ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.150Z

Deklarata e deputeteve te PD per Topin Kujdes Kushtetuten

Tirane 5 nentor 2011 NOA - Deputetet demokrate anetare te Komisionit per eshtjet Ligjore Administraten Publike dhe te Drejtat e Njeriut i kerkojne kreut te shtetit qe ne propozimet qe bene per kreret e institucioneve te respektoje Kushtetuten. Deklarata vjen pas rrezimit dy dekreteve te Pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama