Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Total: 3751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.480Z

Prifti: Kodi shkel hapur Kushtetuten

Nenkryetari i LSI, Dritan Prifti ka kritikuar Kodin e ri Zgjedhor te hartuar nga PD dhe PS dhe ka vleresuar veprimin e presidentit Bamir Topi, i cili e ktheu ate ne Kuvend. “Ky Kod shkel Kushtetuten pasi i heq presidentit te drejten e dekretimit te zgjedhjeve dhe nese ai nuk do ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.340Z

PD: Imuniteti, ndryshojme Kushtetuten

Partia Demokratike eshte e gatshme te rimarre ne shqyrtim, projektligjin per heqjen e imunitetit te zyrtareve te larte te shtetit. Madje te ndryshoje edhe Kushtetuten e vendin, nese Partia Socialiste bashkepunon. Deputeti demokrat, Aldo Bumci, tha dje se PD do te pranoje cdo propozim qe do te vije n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.771Z

Topalli:Ligji ne perputhje me kushtetuten

Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli deklaron se ne rast se ligji i dosjeve zbatohet me transparence dhe paanshmeri, do te provohet se eshte nje projekt ne perputhje me kushtetuten dhe parimet e Strasburgut. Kete deklarate kryeparlamentarja e beri pas takimit me homologun e saj turk, i cili ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.150Z

Deklarata e deputeteve te PD per Topin Kujdes Kushtetuten

Tirane 5 nentor 2011 NOA - Deputetet demokrate anetare te Komisionit per eshtjet Ligjore Administraten Publike dhe te Drejtat e Njeriut i kerkojne kreut te shtetit qe ne propozimet qe bene per kreret e institucioneve te respektoje Kushtetuten. Deklarata vjen pas rrezimit dy dekreteve te Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.178Z

Golemi Nuk kam shkelur Kushtetuten

e Premte 5 Shtator 20140809 am p classwp-caption-text Inspektorja e Pergjithshme e Bankes se Shqiperise Elivar GolemibrbrInspektorja e Bankes se Shqiperise ka kundershtuar dje me nje deklarate per shtyp kryetarin e Komisionit te Ekonomise duke theksuar se nuk ka shkelur Kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.565Z

Solis: Ligji, defekte te medha, ndesh me Kushtetuten

Deputeti i Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut, Leonard Solis deklaroi dje se ligji per hapjen e dosjeve te Ish-bashkepunetoreve te Sigurimit te Shtetit, duhet te ishte bere me konsensusin e te gjitha forcave politike. Sipas Solis, nuk mund te pranohet nje ligj, i cili bie ndesh me Kushtetuten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.963Z

Gjiknuri Beqja nuk e ka shkelur kushtetuten

Ka perfunduar mbledhja e keshillit te mandateve te Kuvendit ku eshte shqyrtuar kerkesa e nje grupi deputetesh te Partise Demokratike per heqjen e mandatit te deputetit socialist Ilir Beqja. Pas perfundimit te mbledhjes deputeti socialist Damian Gjiknuri ne nje prononcim per mediat ka theksuar s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama