Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.546Z

Kuci: Asnje kompromis kunder Kushtetutes

Zv/kryeministri Hajredin Kuci ka perjashtuar cdo kompromis qe do te shkelte kushtetuten e Kosoves dhe do te cenonte integritetin territorial te vendit. Ai tha se kreret e qeverise nuk do te ndryshojne qendrim lidhur me planin gjashte pikesh te sekretarit te OKB-se, pavaresisht bisedimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.358Z

Zyrtarizohet "Komitetit per shpetimin e Kushtetutes"

Levizja Socialiste per Integrim ne vijim te kembenguljes per organizimin e nje referendumi formalizoi krijimin e nje Komitetit Kombetar per Shpetimin e Kushtetutes. Ne kete menyre, pese formacione politike se bashku me perfaqesues te shoqerise, analiste e gazetare krijuan Komitetin Kombetar te Shpet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.636Z

Refuzon betimin para Kushtetutes burgoset

U nis per te mbrojtur nje klientin e tij por perfundoi pas hekurave vete. Kjo eshte historia e nje avokati ne Misisipi te Shteteve te Bashkuara. Avokati refuzoi te kryente betimin para Kushtetutes dhe per kete gjykatesi urdheroi arrestimin e tij. Pas kesaj avokati kokeforte u mbajt per 5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.600Z

"Hetimi, sipas Kushtetutes dhe me transparence"

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, tha dje se mazhoranca eshte e vendosur te hetoje zgjedhjet parlamentare te 28 qershorit, nepermjet Komisionit Hetimor parlamentar te votuar ne seancen plenare te javes qe shkoi. Ndonese eshte nje kerkese qe prej shtate muajsh kerkohet nga opozita, e cila kembe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.328Z

Kunder ndryshimit te kushtetutes

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike, Xhavit Haliti është kundër ndryshimit të Kushtetutes për vazhdimin e vendeve të rezervuara për komunitetet pakicë. Në vend të kësaj, ai mendon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.970Z

Braho: Nje atentat kunder Kushtetutes

"Kastriot Islami eshte autori i kesaj masakre, qe po tentohet te behet me zgjedhjet. Ndryshimet duhet te jene pjese vetem e diskutimeve ne komisionin e posacem te reformes zgjedhore. Eshte e nevojshme te behet nje proces ligjor dhe transparent. Une kerkoj shtyrje ne menyre qe ndryshimet ne Kushtetut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.458Z

Ilir Beqja me faull te rrezikshem ndaj Kushtetutes

07-10-2010 / Redaksionale Solidariteti i shokeve socialiste ndaj deputetit Ilir Hamit Beqja eshte mburoja me qarte e me hipokrite e perdorimit te dy standardeve per transparence njeren per miqte dhe tjetren per armiqte. Qendrimi i socialisteve te rinj ndaj Ligjit ndaj Kushtetutes dhe ndaj mor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama