Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.475Z

Perkujtohet 1 vjetori i Kushtetutes

Kuvendi i Republikes se Kosoves eshte mbledhur ne nje seance solemne per te shenuar nje vjetorin e miratimit te Kushtetutes se shtetit te pavarur e sovran. Kryetari i Parlamentit Jakup Krasniqi deklaroi se "ende ka veshtiresi ne zbatimin e Kushtetutes ne tere territorin e vendit", ndersa i kerkoi q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.399Z

Turqia voton per ndryshimin e kushtetutes

Referendumi eshte nje raund tjeter ne luften emocionale qe po zhvillojne prej kohesh tashme elita e vjeter kemaliste e laiciste turke dhe partise qeverisese konservatore dhe fetare AKP. Shefi i kesaj partie Rexhep Taip Erdogan mbajti fjalime ne shume qytete te medha turke duke iu lutur votuesve per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

Anastasi: Respektimi i Kushtetutes, i rendesishem

“Ceshtja e njohjes se kushtetutes eshte shume e rendesishme, pasi mbi kushtetuten ngrihet dhe ndertohet shteti i se drejtes dhe duhet te mesohet si te lexohet”. Me kete koment e ka nisur biseden konstitucionalistja Aurela Anastasi ne emisionin “Shqip”. Sipas saj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.989Z

Meta Dekretet sipas Kushtetutes

brbrKete jave perplasja presidence-kryeministri ka njohur kulme te reja per shkak te voneses ne dekretimin e dy ministrave nga ana e kreut te shtetit por i vetmi qe ka qendruar jashte konfliktit eshte kryetari i LSI Ilir Meta brbr brbrMeta ka mbajtur nje pozicion qe jemi mesuar ta shohim shpesh te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.499Z

Referendum per ndryshimin e kushtetutes ne Turqi

Referendumi eshte nje raund tjeter ne luften emocionale qe po zhvillojne prej kohesh tashme elita e vjeter kemaliste e laiketurke dhe parti qeverisese konservatore- AKP. Shefi i kesaj partie Rexhep Taip Erdogan mbajti fjalime ne shume qytete te medha turke duke iu lutur votuesve per PO. Kritike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.469Z

Berisha: Te vendosur per respektimin e Kushtetutes

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar pas kthimit nga Strasburgu se ne tavolinen e bisedimeve me kreun e PS-se, Edi Rama, te gjithe te pranishmit ishin per respektimin e kushtetutes se vendit. “Te pranishmit ne darke ishin te vendosur per respektimin e Kushtetutes dhe kerkuan zgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

Godo mes prones dhe Kushtetutes

Politikani Sabri Godo eshte ndare nga kjo jete me dy pengje te medha per te cilat luftoi ne keto 20 vite demokraci por nuk ia arriti ti shihte te forta solide dhe te zgjidhura Prona dhe Kushtetuta. Dhe iku nga kjo jete po ashtu me nje tjeter koicidence pikerisht pak dite pas pervjetorit te 13-te te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama