Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.156Z

Gerdeci rrezohet kerkesa per lirimin e Minxhollit

Gjykata e Tiranes vendosi sot te rrezoje kerkesen e te pandehurit Dritan Minxholli per tu liruar nga burgu. Vendimi u morr pak minuta me pare ku gjykata vendosi te rrezoje kerkesen e avokatit Arben Prifti per lirimin e klientit te tij. Sipas trupit gjykues ende nuk kane mbaruar afatet e paraburgim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.457Z

Paloka ankohet ne kushtetuese

brbrOpozita e konsideron ne shkelje te Kushtetutes vendimin e Gjykates se Larte e cila denoi Edi Paloken per shpifje ndaj kryeministrit Edi Rama Deputeti demokrat iu drejtuar Gjykates Kushtetuese ku depozitoi kerkesepadine permes se ciles kerkon shfuqizimin e vendimit Paloka thote se ka besim tek t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.401Z

Gregori Delawie diplomati i ri ne Prishtine

brbrGregori Delawie eshte zgjedhur nga presidenti amerikan Barak Obama per te sherbyer si ambasador i ardhshem ne Kosove ne vend te Trejsi Xhakobson Lajmi eshte njoftuar ne faqen e Ambasades Amerikane ne Kosove Sipas kushtetutes perpara emerimit kreu i shtetit Obama do te marre miratimin e senatit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.147Z

Opozita gati per tubimin e 9 janarit

brbrOpozita nuk do te ndale protestat pa u dorehequr shkelesit e kushtetutes Keshtu eshte shprehur kreu i Vetevendosjes Visar Ymeri gjate nje tubimi ne Prishtine ne prag te tubimit paqesor qe eshte thirrur per tu mbajtur me 9 janar Viti i Ri do te filloje me 9 janar kur do te kerkohet largimi i Mus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.045Z

PD kerkon hetim per pajisjen e pergjimit

brbrPartia Demokratike kerkon ngritjen e nje komisioni hetimor per pajisjen e pergjimit Kerkesa eshte depozituar ne Kuvend e do te shqyrtohet te enjten ne sance plenare Ne kerkesen e saj Partia Demokratike argumenton se ekzistojne fakte dhe prova qe struktura te Ministrise se Brendshme dhe Policise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.378Z

Basha mbron Presidentin

brbrPas qendrimit te Kryeministrit Rama per kthimin e tre ligjeve ne Kuvend ka reaguar edhe kreu i opozites Basha Ne rrjetin social Facebook ai shkruan se reformat ne polici e drejtesi jane te nxitura nga interesat personale te Kryeministrit Rama dhe te kreut te Kuvendit Meta per te mbrojtur veten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.196Z

Papajtueshmeria e mandatit te largohen mbi 10 deputete

Juristi socialist Damian Gjiknuri deklaroi dje se nese do te interpretohej vlefshmeria e mandatit sipas PD-se atehere shume prej deputeteve te tyre do te duhej te largoheshin TIRAN - Perfaqesuesi ligjor i Partise Socialiste Damian Gjiknuri njeheresh deputet i kesaj partie ka paralajmeruar dje ne G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama